Dikkat! Bankalar Bu Uygulama İçin 50 TL'nizi Alıyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bankalardan “yok” artık dedirtecek uygulama!

Bankalardan “yok” artık dedirtecek uygulama!

Kredi kartınıza borcunuz yok ise 50 TL ödeyeceksiniz. Kredi kartınıza ait tüm borçlarınızı öder ve bankadan ‘Borcu yoktur’ yazısı isterseniz banka size bu yazıyı 50 TL karşılığında veriyor. Olmayan borcunuzdan masraf alıyor. Bu rakam bankalara göre değişiklik gösteriyor. Bu ücret 25 ve 50 TL arasında değişiyor.

Kredi kartı borçlarımı bitirdim diye sevinip oh çekmeyin. Bankanızın size kötü bir sürprizi var. Şikayet Portalı Şikayetvar’a gelen şikayetlere göre kredi kartı borçlarını ödeyip bankadan borcu yoktur yazısı isteyen müşterilerinden bankalar 50 TL gibi ücret istiyor. Daha önce banka kredi borcu bitenlerden borç yoktur yazısı için ücret alırken şimdi kredi kartı borcu bitenlerden de borç yoktur yazısı için ücret almaya başladı. İşte alınan bu ücreti şikayet eden tüketicilerin şikayetleri şöyle:

BORCUNUZ YOKSA 50 TL ALIYOR

“Bankaya olan kredi kartı borcumun tamamını ödedim. Müşteri hizmet yetkilisi ile kredi kartıma ait herhangi bir borcunun olup olmadığını sordum ve olmadığını söylediler. Bende kredi kartımı kapattım. Fakat bugün tekrar görüştüğümde benim bir miktar daha borcum olduğunu söylediler. Onu da yatırdım ve gelecekte herhangi bir borcumun olup olmadığını sordum. Borcumun olmadığını söylediler. Kredi kartına herhangi bir borcum olmadığına dair yazı istedim. Bana 50 TL ücreti karşılığında verebileceklerini söylediler.”

OLMAYAN BORCUN MASRAFI OLUR MU?

“2006-2007 yılları arasında kullandığım kredi kartım ödeyemediğim için takibe girmişti. 2008 yılında bu para ödendi. Ancak 4 yıl geçmesine rağmen hiçbir bankadan işlem yaptıramıyorum. Geçen yıl bankaya gittim ve borcum hala var gibi görünüyor dedim. Başka bankalar otomatik olarak görüyor. Bu sorun nasıl çözülecek dedim. Bankaya borcu yoktur yazısı götürün dedi. Karşılığında 50 TL masraf aldılar. Başka bankalarda bu ücret yok. Bankanın kendi kendine aldığı bu kararı nasıl engelleyebiliriz?Bu ücret neyin ücreti? Olamayan borcun masrafı mı olur? Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.”

TÜKETİCİ TEPKİLERİ

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kredi Kartı
Görüş Bildir