Dicle Üniversitesi'nde Kavga: 3 Yaralı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Dicle Üniversitesi'nde Çatışma

Dicle Üniversitesi'nde Hizbullahçılar, Kürt öğrencilere saldırınca çatışma çıktı. Hizbullahçılar, polis korumasında üniversiteden ayrılıyor.

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi'nde Hizbullahçılar, afiş asmak istedi. Kürt öğrenciler buna izin vermedi. Bunun üzerine Hizbulahçılar, Kürt öğrencilere saldırdı.

Bunun üzerine başlayan çatışma sırasında çok sayıda öğrenci yaralandı.

Hizbullahçılar çatışmanın ardından "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla polis korumasında kampustan ayrılmaya başladı.

Etha

Haberin Tamamı İçin:

Dicle Üniversitesi'nde Hizbullah Saldırısı

Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) Hizbullahçılar, DÜÖ-DER’li Yurtsever Gençlik’ten öğrencilere tuğlalar, satırlar ve sopalarla saldırdı. Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’ndeki saldırıda yaralıların olduğu öğrenildi. “Kahrolsun PKK” ve “Allah allah” sloganlarıyla gerçekleştirilen saldırıyı polisin izlediği, saldırganların ayrılmasının ardından Yurtsever Gençlik üyelerine gaz bombası attığı bildirildi.

Hizbullah yanlıları sosyal medyada DÜO-DER’lilerin Kutlu Doğum Haftası bildirilerine müdahale ettiği için çatışmanın çıktığını öne sürdü.

BDP PM üyeleri ve il yöneticileri olayları yerinde incelemek üzere üniversiteye gitti.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

Sendika.Org

Haberin Tamamı İçin:

Dicle Üniversitesi'nde Öğrencilere Hizbullahçı Saldırı

Diyarbakır'da bulunan Dicle Üniversitesi'nde Hizbullahçı öğrenciler Yurtsever Gençlik grubu öğrencilerine saldırdı.

Saldırıların bu sabah Mimarlık Fakültesi önündeki Özgür Gündem ve Azadiya Welat Gazetesi stantlarına yapılan saldırılarla başladığı belirtiliyor. Satır ve sopalarla Yurtsever öğrencilere saldıran Hizbullahçılar daha sonra kampüste bulunan tüm fakülteri hedef aldı ve sınıfları talan etti.

Saldırılarda 4 öğrenci yaralanırken polisin saldırganlar yerine yaralı Yurtsever öğrencilere müdahalede bulunması ve 4 kişiyi gözaltına alması dikkat çekti. Hizbullahçılar halen sopa ve satırlarla fakülte içerisinde bulunuyor. Yaralı öğrenciler de panzerde bekletiliyor.

Gazetemize bilgi veren Yurtsever öğrenciler, saldırıyı dün akşamdan Hizbullahçı öğrenciler ve polislerin birlikte planladığını ve bugünkü saldırıların da polislerin nezaretinde gerçekleştiğini öne sürüyor. Gelişmelere tepki gösteren öğrenciler Eğitim Fakültesi önünde oturma eylemi yapıyor. Öğrenciler, saldırıların barış sürecini hedef aldığını dile getiriyor.

BDP'li yetkililerin de okula gelerek Emniyet'le görüştüğü öğrenildi.

(Diyarbakır/EVRENSEL)

Haberin Tamamı İçin:

Dicle Üniversitesi’nde "Kutlu Doğum" Gerginliği

Dicle Üniversitesi’nde öğrenciler arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş'ın konferans davetiyelerini dağıtmak isteyen Mustazaflar Cemiyetine yakın öğrenciler ile sol görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.

Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş’ın konuşmacı olarak katılacağı “Özgürlük ve Kurtuluş Rehberi, Tevhit Öğretmenin Hz. Muhammed(sav)” adlı konferans davetiyelerini dağıtmak isteyen Mustazaflar Cemiyetine yakın öğrenciler ile sol görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı.

İddialara göre, D.Ü. Eğitim Fakultesi’nde konferansa ilişkin afiş asıp, davetiye dağıtmak isteyen öğrencilere PKK’ye yakın öğrenciler engel olmak istedi. Bildiri dağıtmanın hakları olduğunu belirten öğrenciler ile engel olmak isteyenler arasında kavga çıktı. Sopa ve taşların havalarda uçuştuğu kavgada kimi öğrencilerin çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandıkları belirtildi.

Polislerin dağıttığı kavganın ardından PKK’ye yakın öğrenciler Eğitim Fakultesi’nin ana kapısını sıralarla oluşturdukları barikatla kapattılar. Polisin içeri girmesini engelleyen grup, bina camlarını kırmaya başladı. Polisin içeriye gaz bombası atması üzerine içeride iki ateş atasında kalan öğrenciler zor anlar yaşadı. Zor bela dışarı çıkan öğrencilerden bazılarının fenalık geçirdiği ifade edildi.

Bazı öğrencilerin gözaltına alındığı olayda gerginliğin devam ettiği belirtiliyor.

ISLAH HABER

Haberin Tamamı İçin:

Dicle Üniversitesi'nde Kavga: 3 Yaralı

Dicle Üniversitesi'nde iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 1'i polis 3 kişi yaralandı.

Dicle Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi önünde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında bildiri dağıtılması nedeniyle çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Polisin müdahalesiyle kavga büyümeden sona erdi.

Daha sonra İlahiyat Fakültesi önünde toplanan bir grup "Kahrolsun PKK" sloganları eşliğinde yürüyerek, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Binası girişinde toplanan gruba taşlı ve sopayla saldırdı.

Karşı grubun da aynı şekilde karşılık vermesi üzerine çıkan kavga sırasında güvenlik güçleri, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti.

Fakültesi binasındaki grup daha sonra polise de saldırdı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiBiber GazıDiyarbakırHizbullahPolisgündem
Görüş Bildir