Ve DHKP-C Saldırıyı Üstlendi

 > -

Saldırıyı DHKP-C Üstlendi

ABD Büyükelçiliği'ne saldırıyı DHKP-C üstlendi. Örgüt saldırının hedefinde ABD olduğunu bildirdi.

İSTANBUL- ABD Büyükelçiliği'ne yapılan ve bir güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiği saldırıyı DHKP-C üstlendi. Örgüt saldırının hedefinde ABD olduğunu bildirdi.

Halkinsesitv.com adresinde yayınlanan örgüt açıklamasında Ecevit Şanlı'nın fotoğrafları da yayınlandı. Eylemin amacının ABD'nin işgal politikaları olduğu söylenen örgüt açıklamasında ABD elçiliklerinin olağanüstü önlemlerle korunan yerler olduğunun altı çizilerek, "29 güvenlik önlemi işe yaramadı, 30. önlem olarak önerimizdir: ÜLKEMİZDEN DEFOLUP GİDİN!" denildi.

Açıklamada Başbakan Erdoğan da hedef gösterildi. "Aldığınız güvenlik önlemleri sizi de kurtaramaz. Korumaları değiştirmek, zırhlı araçlar almak, arabaların altına kameralar koymak sizi kurtarmaz" tehditlerinin savrulduğu örgüt açıklamasında, hükümetin dış politikası, süren askeri operasyonlar ve tutuklamalar hatırlatıldı.

Hükümetin Suriye politikalarının da eleştirildiği açıklamada, Suriye’nin nasıl kimler tarafından yönetileceğine Suriye halklarının karar verebileceği söylendi.

Benzer saldırıların süreceği mesajının verildiği örgüt açıklamasında, Ecevit Şanlı'nın ismi Alişan Şanlı olarak zikredildi. Bunun Ecevit Şanlı'nın vasiyeti olduğu bildirildi.

Yurt Gazetesi

Haberin Tamamı İçin:

Örgüt açıklamasında Ecevit Şanlı'nın fotoğrafları da yayınlandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlişanAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanİstanbulSuriye
Görüş Bildir