Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dha-'Ne Sisi, Ne Mursi, Çözüm Demokrasi'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dha-'Ne Sisi, Ne Mursi, Çözüm Demokrasi'

Dha-'Ne Sisi, Ne Mursi, Çözüm Demokrasi'

CHP İstanbul İl Örgütü, 'Ne Sisi, ne Mursi, acil demokrasi' adlı basın açıklaması düzenledi.

DHA

İstanbul- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Mısır'da 3 Temmuz'dan bu yana tüm dünyanın gözü önünde bir trajedinin yaşandığını belirterek, “Ülkenin siyasi tarihinde ilk kez halkın iradesiyle seçilen bir cumhurbaşkanı, asker zoruyla görevden uzaklaştırıldı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun seçilmiş iktidarların silah zoruyla düşürülmesine karşıyız. Mısır'da çözüm; ne Sisi'dir ne de Mursi'dir. Çözüm; demokrasidir" dedi.

"Ne Sisi, ne Mursi, çözüm demokrasi"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, Mısır'da yaşanan askeri darbe ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünde 11.00 sıralarında bir basın açıklaması yaptı.Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın da aralarında bulunduğu bir grup partili katıldı. Grup, “Yurtta demokrasi dünyada demokrasi","Ne Sisi, ne Mursi, acil demokrasi, Acil demokrasi" yazılı dövizler taşıdı. Grup adına açıklamayı il başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptı.

Mısır'da 3 Temmuz'dan bu yana tüm dünyanın gözü önünde bir trajedinin yaşandığını söyleyen Salıcı, Ülkenin siyasi tarihinde ilk kez halkın iradesiyle seçilen bir cumhurbaşkanı, asker zoruyla görevden uzaklaştırıldığını ifade etti. CHP'nin üyeleri olarak darbe yönetimlerinin ne denli acımasız ve kıyıcı olabileceklerininin tanığı olduklarını belirten Salıcı, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun seçilmiş iktidarların silah zoruyla düşürülmesine karşıyız. İçlerinde yaşlı çocuk, genç her kesimden insanların bulunduğu meydanların keskin nişancılarla kan gölünü çevrilmesini asla kabul etmiyoruz. Hangi inanıştan olursa olsun Mısırlı yurttaşlara ve onların kutsal mekanlarına yapılan saldırıları bir insanlık suçu olarak görüyoruz. Demokraside askerin yeri, kışladır. Bunun dışındaki hiçbir durumu, hiçbir oldu bittiyi kabul etmemiz de mümkün değildir “ dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranCumhuriyet Halk PartisiDarbeİstanbulMısır
Görüş Bildir