Adalet Yürüyüşçüleri İstanbul'da

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Adalet Yürüyüşçüleri İstanbul'da

Adalet Yürüyüşçüleri İstanbul'da

Polisin başından vurduğu Berkin'i ziyaret edecek olan gençler bu akşam Gezi'ye gidecek.

Antalya- Gezi olaylarında ölen ve yaralananlar için adalet talebiyle Antalya'dan geçen 18 Temmuz'da yola çıkan 3 genç, 33 gün süren yaklaşık 1100 kilometrelik yürüyüşün sonunda İstanbul'a ulaştı.

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş, 1100 kilometrelik yürüyüşü 33'üncü günde tamamladı.

Kadir Canbek, Ulaş Çakar ve Canberk Apiş Antalya'dan başlayarak, yürüyerek sırasıyla Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli'nin ardından İstanbul Ümraniye'ye ulaştı.

İstanbul'a 7 kişi girdi

Antalya'dan 4 kişi başladıkları yürüyüşleri sırasında Burdur'da bir arkadaşlarının rahatsızlanması nedeniyle Eskişehir'e kadar 3 kişi devam eden 'Adalet yürüyüşçüsü' gençlere, İstanbul'a kadar belirli mesafelerde birçok kişi ara ara katıldı. Gençler, İstanbul'a da Sakarya'dan katılan 4 kişiyle birlikte giriş yaptı.

Ali İsmail, Ethem ve Mehmet'e kırmızı karanfil

Yürüyüşçü gençler, yolculuk güzergahında Eskişehir'de Gezi olayları kapsamında hayatını kaybedenlerden Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü sokağa, Ankara Güven Park'ta Ethem Sarısülük'ün, Ümraniye'de de Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği yerlere kırmızı karanfiller bıraktı.

Berkin'in ziyaret

Ümraniye'de karanfil bıraktıktan sonra başından vurulan 16 yaşındaki Berkin Elvan'ı tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret edecek olan gençler, bugün saat 21.00'da Gezi Parkı'nda olmayı planlıyor. Gezi Parkı'ndaki basın açıklamasının ardından gençlerin, 33 günde 1100 kilometreyi aşan 'Adalet Yürüyüşü' sona erecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AfyonAnkaraAntalyaEskişehirEthem SarısülükGezi ParkıİstanbulSakarya
Görüş Bildir