Devlet Bahçeli: 'İdris Naim Şahin İmralı Sürecine Kurban Verildi'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Devlet Bahçeli: AKP'nin Yüz Akı Bakan Kurban Verildi

Devlet Bahçeli: AKP'nin Yüz Akı Bakan Kurban Verildi

İçişleri Bakanlığını Muammer Güler'e bırakan İdris Naim Şahin'in görevden alınmasını eleştiren MHP lideri Bahçeli, 'Başbakan, AKP'nin yüz akı bakanının kurban vermiştir' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında yaptığı açıklama özetle şöyle: "Hepimizi üzen bir olayı paylaşmak istiyorum. Yapılan intihar saldırısında 45 Türkmen kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. Türkmenler sistematik olarak yok edilmekte ve kıyıma uğramaktadır. AKP hükümeti Türkmenlere yönelik şiddetlerin peşini bırakmamalı tüm imkanları kullanmalıdır

EĞİTİM SİSTEMİ

Türk milletinin hayatını doğrudan etkileyen bu konu eğitim hayatını düğüme çevirmiştir. AKP hükümeti kaygıları önemsememiş, eleştirileri dikkate almamıştır. AKP zihniyeti eğitime ideolojik yaklaşmış ve dar bir ufakla yaklaşmıştır. AKP’nin macera arayışı, vizyonsuz teklifleri eğitim sistemini buhrana itmiştir. Sayısız örnek vermek ihtimal dahilindedir. Bugün atacağımız adımlar, özveriler yarınların yolunu doğrudan doğruya etkileyecektir.

"ATANMAYAN ÖĞRETMENLER İMRALI SERTİFİKASI MI ALSINLAR"

Öğretmenlerimiz sınıflarıyla birleştirilmelidir. Sayın Başbakan boş adımlar atacağına öğretmenlerimizin seslerini duymalıdır. Öğretmenlerimizin seslerini duyurabilmesi için dağa mı çıkmalıdır. İmralı sertifikası mı almalı. Göreve başlayan yeni bakanın olumsuz tabloyu ortadan kaldıracağını ümit ediyorum.

TERÖRLE MÜCADELE

Silahlı ve silahsız bölücülük cephe kazanmıştır. AKP artık Türkiye’nin bekası için başlı başına tehdit haline gelmiştir. İnsanımız arasına nifak sokma çabaları etkinlik kazanmaktadır. Barış gürültüleri altında devletimiz zayıflatılmaktadır. İmralı canisi PKK’yı sevk ve idare ederek topraklarımızı bölmeye çalışmakta el üstünde tutulmaktadır. Başbakan Erdoğan ve hükümetinin muhatap kaldığı kanlı eylemleri görmezden gelmesi bir şeyi değiştirmeyecektir. Ateş düştüğü yeri yakmıştır.

"BU DEVRAN SÜRÜP GİTMEYECEK"

Başbakan Erdoğan’ın çözüm yoldaşı İmralı canisi ne yaparsa yapsın alnındaki kandan kurtulamayacak ve içine girilen bu devran sürüp gitmeyecektir. Türk milleti İmralı canisine boşuna “bebek katili” dememiştir. Hangi birini yok sayalım. AKP affetse bile Allah ve vatansever affeder mi Drakulaları bağışlar mı? MHP bu rezilliklere ortak olur mu, göz yumar mı. Herkes bildin ki elbette hayır, elbette asla, elbette hiçbir zaman. AKP-BDP-İmralı arasındaki paslaşma sıklaşmakta tempo yükselmektedir. Kandil’den arka arkaya açıklamalar gelmektedir. Anlaşılan Kandil il İmralı arasında kısa devre yaşanmaktadır. PKK’nın dağ kadrosu hamle üzerine hamle yapmaktadır.İmralı canisi için “Padişah değildir” demekte, gün gelip “Bizimle de görüşülmeli” demektedir. Terörist başının istediği ev hapsi bizzat İmralı’da hazırlanmakta ve oluşturulmaktadır. İmralı canisi 12 kötü adamın desteğiyle rahata kavuşmuş ve üstelik çözüm mihrabı haline gelmiştir. Şimdi de sırayı jimnastik yapmasına imkan tanıyan yeni girişim başlamıştır.

"ZİNDE KALSIN DİYE TALİMAT VERİLDİ"

Adalet Bakanı’na talimat verdiği bilinmektedir. İmralı canisinin zinde kalması için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Terörist başının gönlünün yapılması için her türlü destek verilmektedir. Başbakan Erdoğan’ın bunları doğal karşılaması manidardır. Bölücü hezeyanlar AKP’yi kuşatmıştır.

"AKP'NİN YÜZ AKI BAKAN KURBAN VERİLDİ"

AKP'nin yüz akı olan İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin’in İmralı sürecine kurban verilmesi durumu anlatmakta ve Başbakan Erdoğan’ın düşüncelerini ortaya koymaktadır.

“ŞEYTAN AKLINI BAŞINDAN MI ALDI”

Geçen haftaki grup toplantısında partimizi hedef alarak, “Asabiyet ırkçılıktır, şeytan” diyen Başbakan’ın kafası karışıktır, dağarcığı kurudur. Başbakan, ya sen şeytanı bilmiyorsun veya şeytan senin alını başından almıştır. Sayın Başbakan bunlara ne diyecek nasıl cevap verecektir.

“BAŞBAKAN HER ŞEYİ ÖĞRENECEK”

Başbakan Erdoğan yavaş yavaş her şeyi öğrenecek. Biraz azimli olursa karanlıklarını berraklaştıracaktır. Kalbi Türklükle atmayanlar şayet gafil değillerse şahsen aramıza sızmış görevli simalardır.

“BUNLARDAN HAYIR GELMEZ”

Bunlardan kimseye hayır gelmeyecektir. Bizim için vatansever ırkçılığı diline dolamaz, Türkçülüğü bağdaştırmaz. Millet olarak zengin bir mirasımız vardır, geçmişimiz birdir. Başbakan ve İmralı korosu ne yaparsa yapsın Türk milleti caymayacaktır. Misak-ı Milli Türk milletinin en stratejik kararlarından biridir. Bu milli yemin bizim referansımızdır, yok göstericimizdir.

MHP HEYECANLIDIR

MHP ihaneti tepelemek, bozguna uğratmak için heyecanlıdır.

1 - Türk vatanı Sinop İnce burundan , Hatay Yayladağ’a, Gökçeada’dan , Küçük Ağrı Dağı’na kadar bir bütündür.

2 - Milletimiz bugüne gelmiş, kurulan kardeş bağlılığının muhteşem örneğidir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanHatayİmralıİntiharMilliyetçi Hareket PartisiMuammer GülerÖğretmen
Görüş Bildir