Dev Yolcu Uçağı Test İçin Çakıldı!

 > -

Dev Yolcu Uçağı Test İçin Çakıldı!

Dev Yolcu Uçağı Test İçin Çakıldı!

Uçağın arka tarafında oturan yolcuların yaşama şansının, öndekilere oranla daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

İngiltere'deki televizyon kanalı Channel 4 tarafından finanse edilen uçak güvenliği ile ilgili bir testte Boeing 727 tipi uçak, Meksika çölünün ortasına kontrollü bir şekilde düşürüldü.

Maliyeti 1 milyon sterlin (2.9 milyon TL) olan ve önümüzdeki ay TV'de yayımlanacak projede, uçağın kalkış anından yere çakılışı ve uçağın içinde yaşananlara kadar her şey iç ve dış kameralarla görüntülendi. Sonoran Çölü'nde yapılan testte, James Slocum isimli pilot 760 metre yükseklikten paraşütle atladıktan sonra uçak uzaktan kumandayla çöle düşürüldü. Uçağın içine farklı pozisyonda yerleştirilen test mankenlerinin durumları da uçuş bayunca kameralar tarafından kaydedildi. Testte uçağın gövdesi, kabini ve muhtemel bir haza halinde yolcuların sağlık durumlaryla ilgili ileriye dönük kullanılacak önemli sonuçlar elde edildi.

'BİRİNCİ SINIF'A KÖTÜ HABER

Elde edilen verilere göre; yolcuların yüzde 78'i bu şiddetteki bir kazadan sağ kurtulabilir. Ancak burun tarafından yere çakılan uçakta "birinci sınıf"taki yolcuların hepsinin öleceği, hayatta kalma şansı en yüksek olanların arka tarafta oturanlar olduğu belirlendi. 1984'te de Boeing 720 tipi uçak NASA tarafından kontrollü olarak düşürülmüş, test sonucu uçak bir ateş topuna dönmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltere
Görüş Bildir