Dev Savaşta 2. Raund: Bülent Arınç ile Melih Gökçek Yine ve Yeniden Birbirine Girdi!

265PAYLAŞIM

Tarihler 23 Mart 2015'i gösterdiğinde, Türkiye siyasetinin aynı ekolden gelen 2 önemli ismi Bülent Arınç ve Melih Gökçek birbirine girmişti. Cemaat üzerinden başlayan kavgada, Melih Gökçek'in Bülent Arınç'ı pararel ilan etti ve görevinden alınması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Bülent Arınç, "Ankara'yı parsel parsel cemaate verdin." dedi ve başka şeyleri açıklamayla da alenen tehdit etti. Fakat ne Arınç bunları açıkladı ne de Gökçek buna bir karşılık verdi ve olay kapandı. Taa ki 2 Ağustos 2016'ya kadar...

İlk kavganın ardından toplumun aklında kalanlar bu sözler olmuştu.

İkili bu tartışmanın ardından ara ara atışsa da hiçbiri büyük ölçekte değildi.

Melih Gökçek geçtiğimiz hafta katıldığı programda Fetullah Gülen'in 3 harflilerle devleti yıkma planları yaptığından bahsetti.

Yine Melih Gökçek, 2 gün önce twitter'dan üstü kapalı bir biçimde Bülent Arınç'a FETÖ'cü dedi.

Ki zaten ikili daha önce de birbirlerine bu suçlamayı yapmıştı.

Gökçek bu kez Arınç hakkında dolaylı yoldan ihbar ve suç duyurusunda bulundu.

Yine başka gazetecilerin de Arınç'a benzer suçlamalarda bulunması üzerine, Bülent Arınç bugün twitter'dan bir açıklama yaptı.

9 sayfalık uzun açıklamanın son sayfası Melih Gökçek'e ayrıldı. Bu zehir zemberek açıklamanın satırbaşları ise şöyle;

"Trollük yapmaktan, asıl işi olan belediye başkanlığını yapmaya fırsat bulamayan Melih Gökçek'in cinlerin etkisiyle söylediği bu sözleri ciddiye almak tabii ki mümkün değil" dedi.

"Rica minnetle ve kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle partiye girdiğini herkes bilir" diyen Arınç, "Belediye başkanı olduğu Ankara’da 10 dk yağmur yağsa insanlar caddelerde, alt geçitlerde boğulma tehlikesi yaşıyorken ve yine Ankara’nın ana caddelerinde bile asvaltlar cin çarpmış gibi çukurlarla doluyken, dilindeki zifti bana değil, Ankara’nın bozuk asfaltlarına dökmesini tavsiye ederim. Öyle tahmin ediyorum ki, Ankara’da yaşayan sevgili vatandaşlarımızın da Melih Gökçek’ten beklentisi budur. Çünkü epeysiz başkansızlar"

Arınç'ın açıklamalarına Melih Gökçek, yine üstü kapalı bir tweet ile cevap verdi.

Bakalım bu atışmaların ve suçlamaların sonu nereye varacak? İddiaların bir doğruluk payı var mı yoksa kişisel veya siyasi husumetlerin bir sonucu mu? Merakla bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
Görüş Bildir