'Gezi'yi Konu Eden Klibe Müzik Kanallarından Veto

 > -

Dev Grubunun Klibine Gezi Parkı Yasağı!

Dev Grubunun Klibine Gezi Parkı Yasağı!

Dans Et isimli şarkılarına çektikleri kliple gündeme gelen Dev grubunun klibi, müzik kanallarında yayınlanmadı.

Baran Bayraktar ve Kaan Metin’in kurduğu Dev grubu, Demir Demirkan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği Dans Et adlı maxi-singlela müzik dünyasına giriş yaptı.

Şarkılarıradyolarda ve internette sıkça çalınan Dev, Dans Ete çektikleri kliplerinde de ülke gündemindeki olaylara gönderme yaptı.. Gündeme dair yaşananların sür reel bir bakış açısıyla yorumlandığı klip; alışılmışın dışında kurgu teknikleri, modern dans koreografileri ve senaryosuyla büyük ilgi topladı. Ancak kullanılan görüntülerin Gezi olaylarını hatırlatması klibin müzik kanallarında yayınlanmamasına sebep oldu. Gezi olaylarının simgesi kırmızılı kadından Duran Adama kadar Geziyi anımsatan bir koreografiye sahip olan ve aynı anda birçok sanat dalına vurgu yapılan klibin yaratıcı yönetmenliğini Tunç Topçuoğlu, tiyatro yönetmenliğini ise Ilgın Abeln üstlendi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu Klip Televizyonlarda Yasak

Dev grubunun “Dans Et” isimli şarkılarına çektikleri ve Gezi Parkı olaylarını konu alan klibi, müzik kanallarında yayınlanmadı. Klipte Gezi Parkı olaylarını anımsatan görüntülere yer veren grubun klibi televizyonda gösterilmese de internette ilgi çekiyor. Baran Bayraktar ve Kaan Metin’in kurduğu Dev grubu, Demir Demirkan’ın prodüktörlüğünü üstlendiği “Dans Et” şarkısının klibinde Gezi’nin kırmızılı kadını bir polis tarafından gaz yerken canlandırılıyor.

Vagus Tv

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıPolisTiyatroetmüzik
Görüş Bildir