Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Desco Mobil Sayaç Okuma Sistemleri

2 dakikada okuyabilirsiniz

Desco Mobil Sayaç Okuma Sistemleri

Desco Mobil Sayaç Okuma Sistemleri

75 milyona dayanan nüfusuyla hızla büyüyen ve gelişen Türkiye’nin gerek konut sayısındaki artış, gerek kullanım alışkanlıklarının çok ciddi derecede değişmesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının ya da bu işi dış kaynak olarak çözen müteahhit şirketlerin sayaç okuma ve takip sistemlerine ihtiyacı çok ciddi derecede arttı.

15 yılı aşkın süredir El Terminalleri ile Otomasyon sistemleri kuran Desnet’in deneyimiyle geliştirilmiş olan Desco Sayaç Okuma Otomasyonunun birçok büyük avantajı var.

Birinci büyük avantaj; Desnet’in el terminali ve mobil teknoloji donanımları konusunda Türkiye’de önde gelen şirketlerden biri olması, kendi teknik servis merkezi ile anında hizmet veriyor olması ve donanımları çok iyi tanıyor olması.

İkinci büyük avantaj; 1996 yılından beri sayaç okuma yazılımları geliştirmekte olup sayaç okuma otomasyonunu, yazılımını ve çözümünü çok iyi bilen ve tanıyan bir şirket olması,

Hem donanımı, hem de yazılımı iyi bilen ve iyi entegre eden bir çözüm olan Desco Sayaç Okuma Otomasyonu ile kurumunuzun tüm sayımlarını anında merkeze atan GPRS ya da 3G bağlantılı el terminalleriyle anlık olarak durumu görebilir, sayaç sahibinin borç bakiyesini anında görebilir, kurumda bu sayaçla ilgili alınmış bir karar varsa bunu anında görebilir ve buna göre tam da yerindeyken müdahale etme ve gerekirse tahsilat yapma şansı sahadaki çalışanınıza kolaylıkla verilmiş olur.

Desco Sayaç Okuma Otomasyonunda neler var?

  • Sahadaki personeli takip, GPS modülü sayesinde gerçekten noktaya gidilip gidilmediğinin kontrolü
  • Sayaç sahibinin geçmiş dönem bakiyelerine ya da cari durumunu anında görüntüleme
  • Kesme/açma emirlerini anında yerine getirebilme
  • Okunan bilgiyi anında merkeze işleme ve merkezden onay alma
  • Hatasız okuma ile hem okuyucuyu hem de vatandaşı mağdur etmeme
  • Hızlı ve kolay tahsilat
  • Sahada istenirse taksitli tahsilat modülü
  • Anında termal yazıcı ile faturanın dökümü ve teslimi
  • Elektronik imza ile anında imzalı kabul alma

Elektrik Sayaç Okuma, Doğalgaz Sayaç Okuma, Su Sayaç Okuma gibi alt bileşenlere ayrılabilen Sayaç Okuma Otomasyon sisteminde temelde tüm işleyiş birbirine benzemektedir. Ancak elektrik, su ve doğalgaz kurumlarının kendilerine özel geliştirdikleri alt işleyiş farklılıkları (Örneğin Elektrik dağıtımının belli kurallara ve izinlere bağlı olması) da kurumunuz için satın almayı düşündüğünüz yazılımda mutlaka var olmalıdır ve sisteminiz bu farklılıkları desteklemelidir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir