Deprem Yardımlarını Ramazan Kolisi Olarak Dağıtan AKP'li Belediye: 'Görüntülerdeki Kolileri Belediyemiz Aldı'

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Hayırsever vatandaşların İzmirli depremzedelere gönderdiği yardım kolilerini alıp depolattıktan sonra, ramazan ayında kendi adının yazılı olduğu torbalar ile dağıtmaya başlayan AKP’li Belediye Başkanı Hakan Koştu tepkiler üzerine açıklama yaptı.

İzmir'in Bergama İlçesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun, hayırseverlerin depremzedeler için gönderdiği gıda kolilerinden bir kısmının alarak depolatması ve ramazan ayında kendi adı ile dağıtması toplumda büyük tepki çekmişti.

'3 bin 35 koli yardım gönderilmiş, bu kolilerin 2 bin 735'i dağıtıldı'

Gelen tepkilerin ardından Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İzmir İlinde meydana gelen deprem felaketi sonrasında hamiyetperver vatandaşlarımız tarafından ilimize yapılan yardımlardan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere ilçemiz (Bergama) Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na 3 bin 35 koli yardım gönderilmiş, bu kolilerin 2 bin 735'inin ihtiyacı olan vatandaşlarımıza dağıtımı gerçekleştirilmiştir."

'Gıda ihtiyacı için ayrılmıştır'

"Kalan 300 yardım kolisi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nce onaylanan proje kapsamında Bergama Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Bergama Belediyesi arasında 12 Aralık 2019 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde, belediyemize ait aşevinden sosyal yardıma muhtaç vatandaşımıza sağlanan günde bir öğün sıcak yemek üretiminde kullanılmak üzere gıda ihtiyacı için ayrılmıştır. Bu ayrılan 300 gıda kolisi belediyemiz aşevinde depo imkanı bulunmadığından belediyemizin söz konusu deposunda saklanmaktadır. Medyadaki fotoğraflarda yer alan belediyemizin ambalajı ile paketlenen ürünler, belediyemiz tarafından kendi imkanlarımız ile alınıp dağıtımı yapılan kolilerdir."

Hakan Koştu'nun açıklamasına, önceki dönem Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç karşılık verdi. CHP'li Gönenç şöyle konuştu:

"Bergama Belediyesi açıklama yayınlamış. Diyorlar ki; ‘Bergama Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (nam-ı diğer Fak-Fuk Fon) ile Bergama Belediyesi arasında 12 Aralık 2019 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde valiliklerden depremzedelere gönderilen kolileri aldık. Bir yıl önceden depremi öngörüp protokol maddesine mi yazdınız? İzmir Depremi 30 Ekim 2020'de oldu. Sizin protokolünüzden 353 gün sonra yani. O protokol aşevinin iaşesinin temini için yapıldı ve gerekli malzeme alındı zaten. Depremzede kolileri protokolün bonusu mu? Yediniz bir halt, utancınızla oturun köşenizde. Milletin aklıyla alay etmeyin. Çırpındıkça batıyorsunuz. Çok iddialıysanız yayınlayın şu protokolü görelim. Tüm bu konularda kaymakamlıktan da bir açıklama bekliyoruz."

AKP'li Bergama Belediyesi'nin deprem kolilerini sakladığı ve ramazan kolisi olarak 6 ay sonra dağıttığı ortaya çıkmıştı...

AKP'li Belediye, Deprem Yardımlarını 6 Ay Saklayıp Ramazan Kolisi Yapmış! - onedio.com
AKP'li Belediye, Deprem Yardımlarını 6 Ay Saklayıp Ramazan Kolisi Yapmış! - onedio.com
Twitter Erişim Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı - onedio.com
Twitter Erişim Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı - onedio.com
Gönüllü Olarak Katıldı: Bakan Varank'a Yerli Aşının Faz-1 Klinik Çalışmasında İlk Doz Aşı Yapıldı - onedio.com
Gönüllü Olarak Katıldı: Bakan Varank'a Yerli Aşının Faz-1 Klinik Çalışmasında İlk Doz Aşı Yapıldı - onedio.com
Sadece 30 Kişi Katıldı: Edinburgh Dükü Prens Philip'e Veda - onedio.com
Sadece 30 Kişi Katıldı: Edinburgh Dükü Prens Philip'e Veda - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir