Depoları Eksik Dolduran 272 Pompa Bulundu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Depoları Eksik Dolduran 272 Pompa Bulundu

Depoları Eksik Dolduran 272 Pompa Bulundu

Türkiye'de vatandaşa bir darbe de eksik ölçüm yapan otogaz ve akaryakıt istasyonlarından geldi. Yılın ilk 11 ayında yapılan denetimlerde 272 sayacın eksik LPG ile benzin ve mazot verdiği tespit edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yıl boyunca akaryakıt ve LPG istasyonlarına yönelik çapraz denetim gerçekleştirdi. Bu denetimlerde 272 pompanın vatandaşa eksik yakıt verdiği ortaya çıktı. Bakanlığın yılın ilk 11 ayına ait 'çapraz denetim sonuçları'na göre denetimden geçirilen lisanslı akaryakıt istasyonu sayısı 4 bin 173 oldu. Bu istasyonlardaki 75 bin 765 akaryakıt sayacının damgası kontrol edilirken 3 bin 167 akaryakıt sayacının süresinin geçtiği ortaya çıktı. 26 bin 730 sayaçta miktar kontrolü yapılırken, bu sayaçlardan 200 tanesinin eksik ölçüm yaptığı tespit edildi.

LPG SAYAÇLARI EKSİK DOLUM YAPIYOR

8 bin 118 LPG sayacı kontrol edildi. Damgasız veya damgasına müdahale edilen 12 otogaz sayacı belirlenirken, 5 bin 294 LPG sayacında da miktar kontrolü gerçekleştirildi. Kontrollerde 72 LPG sayacının eksik dolum yaptığı tespit edildi. Böylece 200'ü benzin ve motorin, 72'si de LPG sayacı olmak üzere toplam 272 akaryakıt ve otogaz pompasının vatandaşın aracının deposuna eksik dolum yaptığı saptandı.

Vatandaşın aldığı yakıtın miktarından şüphe duyması halinde Sanayi Bakanlığı'nın yanı sıra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) müracaat etmesi gerektiğine dikkat çeken yetkililer, eksik otogaz ve akaryakıt almamak için şu uyarıda bulunuyor: "Şüphe duyarsanız ölçüm kabı ile yakıtınızı kontrol edin, fişinizi isteyin ve ucuz fiyata kanmayın."

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtBilimDarbe
Görüş Bildir