Demirtaş'tan Kendisini Eleştirenlere: 'Hepinizi Seviyorum, Şapşikler'

 > -

Demirtaş Twitter hesabından 17 Aralık operasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

1-17 Aralık'ta ortaya dökülenlerin gerçek hırsızlık ve rüşvet belgeleri olduğunu ama bu belgeleri ortaya dökenlerin siyasi amaçları için devleti kontrolü altına almak isteyen cemaatin savcısı, polisi olduğunu ifade eden Demirtaş, 17 Aralık operasyonlarının temiz toplum/temiz siyaset için yapılmadığını söyledi.

Demirtaş; "Bundan dolayı AKP tabanının partisinin etrafında kenetlenmesine yol açtı. Yerel ve C.Başkanlığı seçimlerinde sandıkta AKP den hesap sormamızı engellemiş oldu. Böylelikle Cemaat, hırsızı bizzat kendisi korumaya almış oldu. Şimdi bize düşen şey ne AKP ne cemaat şiarıyla ikisinden de hesap sormaktır" dedi ve kendi tutumlarını şu şekilde özetledi:  “Ne darbeciden ne de hırsızdan yana taraf olmak zorunda değiliz. İkisi de suç ortağıdır. Biz ikisine de karşı bir yerde tarafız”.

Demirtaş'ın Twitter üzerinden yaptığı 17 Aralık açıklamasının finalinde kullandığı 'Beni çok sert eleştirenler dahil, hepinizi seviyorum şapşikler' ifadesi sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir