Demirtaş: "Eşbaşkanlığı Düşünmüyorum"

 > 
5PAYLAŞIM

Demirtaş: Eşbaşkanlığı Düşünmüyorum

Demirtaş: Eşbaşkanlığı Düşünmüyorum

BDP Eşbaşkanı Demirtaş BDP-HDP birleşmesinin ardından eşbaşkanlığı sürdürmek istemediğini açıkladı. Demirtaş mücadeleyi bırakmadığını, ancak yenilenmeye ve yenileşmeye ihtiyaç olduğunu belirtti.

25 Nis 2014 Güncelleme 14:48 TSİ | Konular BDP, Türkiye

HDP Kongresinde HDP eşbaşkan adayı olmam gibi bir düşüncem yok” diyen Selahattin Demirtaş, Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanı olarak partiyi kongreye hazırlama çalışması yürüteceklerini belirtti.

Doğan Haber Ajansı’na konuşan Demirtaş partilerin birleşmesinin ardından HDP’ye geçeceğini belirterek şunları söyledi:

“HDP milletvekili olarak görevimi sürdürmeyi düşünüyorum, yeniden herhangi bir kurumun, partinin eşbaşkanı olmak gibi düşüncem yok, herhangi bir adaylık da düşünmüyorum. Kamuoyundaki devam etmeme dönük destek mesajları, halkın bu konudaki teveccühü bizim için tabii ki önemlidir fakat biz kişiler üzerinden, isimler üzerinden büyümüş bir hareket değiliz. En nihayetinde bu görevi yapabilecek çok sayıda arkadaşım çıkacaktır. Zaten ben mücadeleden geri çekilmiyorum, mücadelenin içerisinde ve merkezinde olmaya devam edeceğim.”

Eşbaşkanlık konusunda yenilenmeye ve yenileşmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayan Selahattin Demirtaş, siyaseten görevlerini bırakmadığını, mücadeleye devam edeceğini ifade ederek eşbaşkanlığı bırakacağını şu sözlerle belirtti:

“Gelecek önerilerin hepsi çok saygındır, değerlidir fakat ben eşbaşkanlığı sürdürmeyi düşünmüyorum çünkü HDP’yle birlikte yeni yüzlerle yola devam etmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Arkadaşlarımla genel olarak hep birlikte buna inandığımız için böyle bir yenilenmeyi gerçekleştiriyoruz.

  • aljazeera.com.tr

aljazeera.com.tr

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir