Demirtaş, "BDP'ye Biçilen Rolü Seve Seve Oynarız

 > -

Demirtaş'tan Çarpıcı Açıklamalar

Demirtaş'tan Çarpıcı Açıklamalar

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Uludere ile ilgili iddialara bir yenisini daha ekledi. Demirtaş, Orada insanların, karakolun bilgisi dışında hareket etmesi imkansızdır. Bir çok karakolda, hatta bu iş ortak yapılır. Yıllardır bu böyledir, karakol payını alır, komutanlar payını alır dedi.

Demirtaş, Uludere olayında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Sivilleri öldürün" diyeceğini düşünmediğini, ancak sorumluluktan kaçması nedeniyle eleştirdiklerini söyledi. Demirtaş, "Bizim tahminimiz, aldığımız gayri resmi bilgiler bu şekildedir; Bir grup geçiş yapıyor, aralarında siviller de olabilir, dolayısıyla bu bir risktir, bu riski alalım mı, almayalım mı şeklinde sorulmuştur. Siyasi iktidar sayın Başbakan mıdır, bakan mıdır, bilemiyorum. dolayısıyla orada sivillerin öldürülmesi riskini hükümet almıştır, bile bile almıştır" dedi.

MÜZAKEREYE AÇIĞIZ: Biz kendi bakış açımızda, çerçevemizde hiç bir zaman müzakere, diyaloğa kapalı olmadık; tam tersine bütün şiddet yol ve yöntemleri bizim açımızdan kapalıydı. Bunun dışında bütün yöntemler denenmelidir, bunun için uğraştık.

OY KAYGISINDAN UZAKLAŞALIM: Asıl konuşmamız gereken, can alan, can yakan mesele olmalıdır. Yangına bir türlü su serpemiyoruz. Bu meseleye güncel siyasetin dışında bakmak lazım, oy kazanma kaygısından uzaklaşmamız lazım. Ben parti yönetimime bu süreçte güveniyorum, oy kaygısı gütmeden, partizanlık yapmadan müzakere sürecine dahil olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiBaşbakanRecep Tayyip ErdoğanSelahattin Demirtaş
Görüş Bildir