Demirören-Kalyoncu Düğünü Sırasında ‘Yol Neden Kapalı?’ Diye Soran Avukata Darp İddiası

-

Çırağan Sarayı'na kurulan kış bahçesi ile gündeme gelen Demirören ve Kalyoncu ailelerinin düğünü bu defa bir darp haberi ile gündemde. Çırağan Sarayı’nın önündeki yolun neden trafiğe kapatıldığını soran avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiği, kendisine Cumhurbaşkanına hakaret ettiğine ilişkin zorla tutanak imzalatıldığı, bir gece gözaltında kaldıktan sonra hakkında sulh ceza hâkimi tarafından ev hapsi kararı alındığı aktarılıyor. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da nikâh şahitliği yaptığı düğün için Çırağan Sarayı’nın önündeki caddenin bir bölümü trafiğe kapatıldı.

Trafik akmayınca yolcular otobüsten indi

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, evine gitmek için otobüse binen Avukat Sertuğ Sürenoğlu, Çırağan önünde trafiğe takıldı. Yarım saat süren bekleyişe rağmen trafik akmayınca yolcular otobüsten indi.

20.30 sıralarında yaşanan olayda Sürenoğlu, otobüsten inerek orada güvenlik için bulunan polislere, yolun neden kapatıldığını sordu. 

Bu sırada çevrede bulunan Cumhurbaşkanlığı korumaları, Sürenoğlu'nu Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla koruma aracına aldı.

Bugün basına yansıyan 3 farklı haberde, Sürenoğlu'nun "iki saat boyunca ters kelepçeli ve gözleri bağlı şekilde darp edildiği" belirtildi.

Cumartesiyi pazara bağlayan gece gözaltında kalan Avukat Sertuğ Sürenoğlu, pazar günü Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla adliyeye sevk edildi. 

Savcının tutuklama talep ettiği Sürenoğlu, sulh ceza hâkimi tarafından ev hapsi şeklinde adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

'Tutanağa işkence altında imza attım.'

Sözcü'den Ümit Türk'ün aktardığı bilgiye göre, Sürenoğlu'nun savcılık ifadesinde, “Ben oraya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geleceğini dahi bilmiyordum. Bana Cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı” dediği öğrenildi.

Sürenoğlu'nun kayıtlı olduğu Muğla Barosu'ndan açıklama yapıldı: "Takipçisi olacağız."

İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu, İstanbul Barosu olarak olaya müdahil olduklarını söyledi.

Olayla ilgili Artı Gerçek'ten Can Bursalı'ya konuşan baro başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu olarak olaya müdahil olduklarını, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi'nin de darp edilen avukatın hastane, gözaltı ve adliye sürecinde yanında olduğunu belirterek, kolluk güçlerinin işkence suçunu işlediğini ifade etti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da sert bir açıklama yaptı: "Şakağıma tabanca dayasanız bu işin peşini bırakmam"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir