Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Demirören: "235 Islak İmzam Hazır"

 > 
8PAYLAŞIM

"Kulüpler Birliği, federasyon ile çok şeffaf çalışıyoruz. 'Baskı var' algısı oluşturmak çok yanlış. Baskı var dersek, o zaman bu işe siyaseti sokmak isteyen sizsiniz. Türk futbolu 2008 öncesine geri dönmek istemiyor. Mahkemelerde iptal edilen genel kurullara dönmek istemiyor." 

TFF Başkanı Yıldırım Demirören yeni dönem öncesinde federasyonun geldiği noktayı anlattı... TFF'nin tarihinde ilk kez kâr eder hale geldiğinin altını çizen Demirören, kulüplerin kendisine verdiği desteğe teşekkür ederek şimdiden 235 ıslak imzaya ulaştıklarını ve bunun da artmasını beklediğini açıkladı. 

NTVSpor yayınına katılan Demirören şunları söyledi: 

"Henüz aday adayıyım. 61 imza bulan, seçim sabahı aday olmaya hak kazanıyor. Benim şu an 235 tane ıslak imzam hazır. Bu desteği sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kulüpler Birliği, federasyon ile çok şeffaf çalışıyoruz. Kulüpler Birliği sadece benim adımı konuşmadı. Diğer aday adaylarının da adı konuşuldu. 14'ü beni destekledi, 3'ü çekimser kaldı. Kulüpler Birliği kararlarını hep demokratik bir şekilde almıştır. 'Baskı var' algısı oluşturmak çok yanlış. PTT 1. Lig'deki 15 kulüp de Demirören'e destek veriyoruz dedi. Orası dönen bir çarka çomak sokmak istemiyor. Uyumlu, problemlere çözümle yaklaşan başkana destek oldular. Baskı çok yanlış bir kelime. Baskı var dersek, o zaman bu işe siyaseti sokmak isteyen sizsiniz. Türk futbolu 2008 öncesine geri dönmek istemiyor. Mahkemelerde iptal edilen genel kurullara dönmek istemiyor. Başkan adaylarının "mahkemeye gidiyorum" sözlerini tasvip etmiyorum.

15 MİLYON TL KÂR!

Daha önce Federasyon binasının 1.5 milyon lira ödemesi vardı. 10 bin gece burada kaldık. Daha önce otellerde kalınıyordu. Senelik 15 milyon liralık kârımız oldu. Antalya Belek'te de Riva'nın aynısını yapacağız. Özellikle alt lig, Anadolu takımlarımız kamplarını orada yapsınlar diye. Riva'nın aynısını karşı taraftaki araziye de yapıyoruz. İstanbul'a maça gelen Anadolu takımları burada kamp yapacak."

'Yüzde 8 fedakârlık yaptık'

"Futbol AŞ futbolumuzda bir milattır. Biz federasyon olarak yüzde 8 fedakarlık yaptık. Bizim yayın gelirimiz bütçemizin 3'te 1'i. Yayın hakkının artışı ile benim gelirlerimin artışı ters orantılı. Bu açığı kendi içimde kapatacağım. 2. ve 3. ligdeki kulüplere de böyle bir oluşum kurmalarını ifade ettim." 

'Fenerbahçe'ye saldırı terör eylemidir'

"Fenerbahçe'ye saldırı terör işi olduğu için kesin bir sonuca ulaşılamadı. Yetkililer çalışıyor. Kesin bir sonuca ulaşılmaması organize bir iş olduğunun kanıtı. Amaç büyük bir kaos yaratmaktı. Öyle görülüyor. Hakimlerimizden savcılarımızdan bu olaya daha bakmalarını rice ediyoruz. Beşiktaş-Kasımpaşa maçında Fernandes'e saldıran taraftar düğün davetiyesi vermeye gidiyordum deyip serbest bırakıldı." 

'Başarı sahada emek verenlerindir'

"A Milli Takım olarak başarısız sonuçlar aldık 4. torbaya düştük. Milli Takım uzun vadeli bir yapıdır. Jenerasyon işidir. Her turnuvaya katılan milli takımı yaratmak önemli. Başarı yönetimin değil sahada emek verenlerindir. Uzun vadeli bir yapı olduğu için Milli Takımlar Direktörlüğü kurduk. Fatih hoca senede 10-11 maç için gelmedi. Futbol liseleri kurduk. Bu bir milattır. 90 öğrenci ile başladık, 1200 müracaat var. Futbolu iyileştirmek için sabır gerekli, 4-5 sene gerekli. Zaman alacak yeni yapı."

'Statlaşmada çok başarılıyız'

"İzlanda maçını ekimde Bursa'da yeni statta oynayacağız. 2016 Fransa için çok kritik maçlar var ve bunları kazanıp orada yer almak istiyoruz. Türkiye statlaşma konusunda çok iyi. Avrupa'da futbol olarak 4-5. En büyük ekonomiyiz. UEFA yakından takip ediyor. Bizleri her turnuvada istiyorlar."

'UEFA lobi gücümüzü biliyor'

"FIFA seçiminde Blatter'in rakibini destekledik. Biz İsviçre'ye oy vermek için gittiğimizde UEFA bizden Prens Ali için lobi yapmamızı istedi. UEFA bizim gücümüzü biliyor. Latin Amerika, Asya ve Afrika ülkelerinde lobi desteği istediler."

'Kulübü tehdit eden taraftar maça gelmesin'

"E bilet daha da iyileşecek. ilk haftadan bu yana çok değişti. İlk haftalarda ortalama 40 bin seyirci vardı şimdi 70 bine yükseldi. Önümüzdeki sezon 80-90 binlere çıkacak. Kulüpler büyük emek veriyor. İstemediğimiz taraftar o tribüne gelmesin. Boş kalsın gelmesinler. Kulüplerle pazarlık yapıp bilet alanlar. Ceza zamanı tehdit edip bilet alanlar. Bunlar gelmesin."

'Beşiktaş Başkanlığı çocukluk hayâlimdi'

"Futbolu çok seviyorum. Belli bir yaşa geliyoruz. İşlerimiz var sosyal hayatımız var. Seçimi kazanırsak 4 senemiz daha var. Beşiktaş Başkanlığı benim çocukluk hayalimdi, bunu gerçekleştirdim. Kulüpler Birliği Başkanlığı, TFF Başkanlığı yaptım. Bu Türkiye'de bir ilk."

'Milli forma kulüplerin üzerindedir'

"Milli forma her kulübün üzerindedir. Gelen taraftarın da Milli forma içindeki oyuncunun hafta sonu hangi formayı giydiğine bakmamalı. Maalesef  çok kötü olaylar yaşadık. Burak, Volkan, Gökhan Töre yaşadı bunları. Bütün Türkiye için ter akıtıyorlar.  çok olunca Fatih Terim ile görüşerek son maçlarımızı Konya'ya aldık." 

Demirören'den inciler

  • "2016'ya katılıp bir sonrakine katılamıyorsak ne anlamı var."

  • "Her şeyi ilk günden istiyoruz. Futbolda sabır çok önemli."

  • "Alt yapıya yatırım yapıp sürekli takımı değiştirmeyen başarılı olur."

  • "Olimpiyat Stadını milli takım stadı yapmak istiyoruz. Uzun vadede olacak."

  • "2Çalışan insan hata yapar. Ben Türk futboluna değer kattığımı biliyorum."

Şampiy10

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir