Demirel: “Karagün Karanlıkta Kalmaz”

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Demirel: “Karagün Karanlıkta Kalmaz”

Demirel: “Karagün Karanlıkta Kalmaz”

Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere Ankara'dan Sapanca'ya giden Süleyman Demirel, Bolu Dağı Highway Alışveriş Merkezi'nde mola verdi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirel, devlete 40 yıl boyunca hizmet ettiğini ve bu nedenle her gittiği yerde karşılandığını söyledi.

Türkiye'de ve dünyada Kurban Bayramı sonrasında barışın egemen olmasını dileyen Demirel, şöyle devam etti: "İnşallah kurban sonrasında her şey, Türkiye'de ve dünyada daha düzenli olur, barış olur. İçeride ve dışarıda insanlar birbirleri ile daha iyi geçim içinde olur. Barışa herkesin katkıda bulunması lazım. Bu düşünce ile Türkiye'de bayramın iyilikler getirmesini diliyorum. 7'den 70'e bütün vatandaşlarımızın doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisi bayramlarını kutluyorum."

Bolu Dağı Tüneli'ni görmek istediği için bu tesiste mola vermeyi tercih ettiğini anlatan Demirel, başbakanlık yaptığı 1992 yılında tünelin temelini kendisinin attığını ancak araya giren deprem yılları ve diğer meseleler nedeniyle projenin bitiş tarihinin geciktiğini söyledi.

Gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını da cevaplayan Demirel, "Zaman pek çok şeyi siler süpürür. Bütün mesele iyi niyeti kaybetmemek. Ben herkese sesleniyorum. Benim siyasi bir maksadım yoktur. Ben siyaset üstüyüm. Herkese diyorum ki; Türkiye'de barışın teşekkülüne yardımcı olalım. Herkes yardımcı olsun. Eğer bu olursa netice iyi olur. Daha iyi günlere gidilir, iyi günlere gidilecektir de zaten gidilmesi lazımdır. Bu günler geçicidir. Bu zorluklar da geçicidir. Milletimizin büyük sıkıntılar içinde olduğunu biliyorum ve Kurban Bayramı'ndan hayırlar umuyorum. Hep umuyoruz, hep umduk ve ummaya da devam ediyoruz. Kara gün karanlık kalmaz. Mutlaka bir gecenin sabahı vardır. İnşallah her şey düzgün hale gelir." ifadelerini kullandı.

Alışveriş merkezinde yemek yedikten sonra Bolu'dan ayrılan Demirel, Sapanca'ya hareket etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraKurban BayramıSüleyman DemirelSuriyeTercihdeprem
Görüş Bildir