Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Demir: Açılımda En Çok Görev BDP'lilere Düşüyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Demir: Açılımda En Çok Görev BDP'lilere Düşüyor

Demir: Açılımda En Çok Görev BDP'lilere Düşüyor

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, önümüzdeki günlerde Samsun’a gelecek olan BDP’li bazı milletvekillerine seslenerek, “Başbakanımız, iktidarımız pahasına bile terör sorununu çözmek zorunda olduğumuzu ifade etti. Bu konuda en çok görev BDP’li milletvekillerine düşüyor.“ dedi.

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ve beraberindeki partililer, Memur-Sen İl Temsilciliği'ni ziyaret etti. Burada, sendikanın, kamuda başörtüsü serbestliğinin getirilmesi için başlattığı kampanyaya imza atarak destek veren Demir, üniversitelerde ve kamuda başörtüsü yasağı olmaması gerektiğini ifade etti.

Hükümetin, bu konuda çalışma yaptığını anlatan Demir, ”Bu yasaklar bir seviyenin altında kalmış anlayışlardır ve vakit geçirilmeden aşılmalıdır. 28 Şubat sürecinde üniversitelerde başörtüsü konusunda ikna odaları kurulduğunu hatırlayalım. Bu sorunlar, günümüzde büyük ölçüde çözüldü. O korku duvarlarının aşılması o dönemde yapılanların suni gündemler olduğunu gösteriyor bizlere.“ diye konuştu.

"TERÖRLE MÜCADELE FARKLI BİRŞEY"

Öte yandan, BDP’li bazı milletvekillerinin, demokratik açılım kapsamında önümüzdeki günlerde, aralarında Samsun’un da bulunduğu Karadeniz bölgesinde bazı illeri ziyaret edeceklerini basından duyduğunu belirten Milletvekili Demir, bu konuda kendilerine büyük görevler düştüğünü söyledi.

Bölge insanının, BDP’li milletvekillerine misafirperverliğini göstermesi gerektiğini belirten Demir, şöyle devam etti: “76 milyon insanımızla birlik ve beraberlik içerisinde gelecek nesillere en güzel bir ülke bırakmak hepimizin görevidir. Türkiye, ciddi anlamda demokratikleşme süreci yaşıyor. Bu konuda herkese önemli görevler düşüyor. En çok da BDP’lilere görev düşüyor. Başbakanımız, iktidarımız pahasına terör sorununu çözmek zorunda olduğumuzu ifade etti. Ancak terörle mücadele ayrı bir şey, bölge halkının bundan ayrılması farklı bir şeydir. Eline silah alan ve hak aradığını iddia eden kişiler varsa gereği yapılır, yapılacaktır ve yapılıyor da. BDP’liler, Samsun’a umarım iyi niyetle geliyorlardır. Kendileri gelir, milli birlik ve beraberlik projesine bölge insanının nasıl baktığını görürler. Bu konuda sürece ilave katkı ve sorumluluk yükler, konuya böyle bakmak lazım.“

CHA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiSamsunTerörmemur
Görüş Bildir