Demek ki Uydurmamışız: Aynı Ortamda Bulunan Kadınların Aynı Anda Regl Oluşunu Bilim Açıkladı!

-

Kadınların hiç de yabancı olmadığı bir konu bu. Çoğumuz bunun bir tesadüf mü yoksa gerçek mi olduğunu aramızda konuşuruz. Bizden önce merak eden bilim dünyası konuya çoktan el atmış bile. Çok merak edilen sorunun cevabı aşağıda...

Kaynak

Kadınların uzun süredir inandığı bir gerçek var ki o da uzun süre bir arada bulunan hemncinsleriyle adet dönemlerinin aynı olması. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Konuyla ilgili 1971 yılında İngiltere'de yapılan bir araştırma var. Buna göre aynı ortamda uzun süre vakit geçiren kadınların birlikte regl olmalarının mümkün olduğu.

Araştırma sonucuna göre feromon denilen hormon, kadınların birbirleriyle olan etkileşimini sağlıyor. Bu da aynı anda regl olmalarını sağlıyor.

Bunun da bir sebebi var elbette; üstelik oldukça da ilginç: Yaygın bir teoriye göre kadınlar arasında baskın tek bir adamın haremi olmamak için işbirliği geliştiği yönündeki evrimsel strateji.

Daha açık anlatmak gerekirse, erkekler aynı anda ve aynı zamanda bütün kadınları manipüle edemesin diye kadınlar kendi içinde bir işbirliği yapıyor.

Feminizm bayrakları açılsın!

Bu durumu destekleyen en büyük etken de aynı evde yaşayan kadınların arasında yapılan araştırma ve onların da bu teoriyi doğrulaması.

Bazı akademisyenler ise 6 yıl boyunca maymunları da gözlemleyerek bu durumu araştırmışlar ve evet sonuç yine aynı çıkmış.

Ancak son dönemde bunların sadece bir tesadüften ibaret olduğunu savunan otoriteler de var. Çok daha net kanıtlar elde edene dek iddia kuşkuya açık ve konu kilit değil.

Kamu spotu: Siz siz olun pms döneminde olan bir kadının haklılığını sorgulamayın, şefkat gösterin ve atar yapmayın. Eğer yürek yediyseniz aynı anda birden fazla regl olan kadının ortamına da girersiniz tabii, o ayrı.

İlgilenenler için bir de şöyle faydalı bir içeriğimiz mevcut:

Her Kadının Regl Dönemi Hakkında Bilmesi Gereken 21 Önemli Bilgi - onedio.com
Her Kadının Regl Dönemi Hakkında Bilmesi Gereken 21 Önemli Bilgi - onedio.com

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gecefeneriii

Ohh birbirimizide kolluyoz, geberain erkekler! YAŞASIN FEMİNİZM! Olum harbi erkeleri sevmiyom lan. Ndnxjddk. Haa ian hariç

dilara-erdogan4

Kubra feminizm dusmanlik degildir kadin ve erkek haklarinin esit olmasi gerektigini savunan bir gorustur ogrenin artik su kavramin anlamini

geceyolcusu

feminizm ne güldürmeyin kadının tek düşmanı yine kadındır.

afedersiniz-sivri-dilli

Daha açık anlatmak gerekirse, erkekler aynı anda ve aynı zamanda bütün kadınları manipüle edemesin diye kadınlar kendi içinde bir işbirliği yapıyor. dude what?

flaminegoist

İnanmayın arkadaşlar biz bir evde 3 kızız yalan bunlar hep yalan :d

Görüş Bildir