Görüş Bildir

Delivery Hero, 88 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Online Yemek Sipariş Servisi Delivery Hero, 88 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Şu anda 14 ülkede hizmet veren Delivery Hero, toplamda 222 milyon dolarlık yatırım almış oldu.

Tüm dünyada 55 bin restorana hizmet veren Delivery Hero, 6 milyon tüketiciye yemek servisi yaparak iş ortağı restoranlarının yıllık 500 milyon dolarlık satış yapmasını sağlıyor.

Path, Shopify ve Flipboard gibi şirketlerin yatırımcısı olan Insight Venture Partners’ın yatırımıyla Delivey Hero’nun şimdiki amacı aktif oldukları pazarları kazanmak olarak belirtilmiş.

2010′da kurulan Delivery Hero şimdilik Amerika Birleşik Devletlerinden uzak dursa da küresel büyümesini tamamladıktan sonra bir şekilde bu pazara dönmek sorunda kalacaktır. Avusturalya dışında her ülkede farklı isimlerle yer alan şirketin Türkiye planları konusunda ise bize ulaşan yeni bir bilgi yok.

2013′ün Eylül ayında konuk ettiğimiz Delivery Hero kurucu ortaklarından İş Geliştirmeden Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Nikita Fahrenholz ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Yöneticisi Claude Ritter, Türkiye pazarı için küçük bir girişimi satın almayı veya yerel bir takım kurarak sıfırdan başlayabileceklerini paylaşmışlardı. Ancak yatırım haberinde şirketin planlarıyla ilgili bilgi verilmiyor.

webrazzi

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2014/01/13/de...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?