Dekorasyonda Farklı Tasarımlar

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Dekorasyonda Farklı Tasarımlar

Dekorasyonda Farklı Tasarımlar

Dekorasyon yaparken zamanla değişen moda akımlarına rastlayabilirsiniz. Bir dönem moda olan daha sonrasında ise dekorasyon tarzı olarak eskiyen bir çok örnek günümüzde de mevcut. Glamour dekorasyon tarzı yani diğer bir deyişle türkçe anlamı olarak bakarsak büyüleyici, göz kamaştırıcı dekorasyon örneklerine bir bakalım.

Glamour şık ve göz alıcı mobilyaların ve aksesuarların bir araya gelerek oluşturdukları bir dekorasyon olarak tanımlanabilir. Klasik ve gösterişli eşyalardan ve tarzlardan hoşlanmayanlar için çok uygun bir dekorasyon olmadığını söyleyebiliriz. Daha çok klasik tarz dekorları seven ve farklılık isteyenler için tercih edilebilecek dekorasyon tarzıdır.

Glamour tarzı dekorasyon için mobilya tarzınızı doğru seçmeniz gerekiyor. Klasik model koltuk takımları, mobilyalar ya da sandalyeler arasında gösterişli, kıvrımlı hatları olan kadife, kürk ya da ağır kumaşlardan yapılmış eşyalar, kristaller, varaklı aksesuarlar bu tarzın olmazsa olmazları. Glamour stilini daha iyi anlamak için örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu tarzı evinizde oluştururken hazır mobilya üreticilerinin koleksiyonlarından yararlanabilirsiniz. Büyük mobilya üreticilerinin koleksiyonlarında mutlaka bu tarz dekorasyonlara uygun mobilyalar bulacaksınız. Klasik mobilya koleksiyonlarını incelemeniz fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Glamour daha çok salon, oturma odası, yemek odası, yatak odası ve banyoda kullanılabilecek bir dekorasyon tarzı. Mutfak bu tarzın uygulanabilirliği açısından çok fazla imkan vermeyecektir.

Dekorasyonunuzu gerçekleştirirken bazı mobilyaların sadece kumaşlarını değiştirerek etkiyi sağlayabilirsiniz. Eski sandalyelerinizin kumaş kısımlarında bu uygulamayı yapabilirsiniz. Gümüş renkli şamdanlar, yağlı boya tablolar, varaklı çerçeve ve aynalar bu aşamada kullanabileceğiniz uygun aksesuarlar arasındadır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir