Dedektif Gibi İz Süren Bir Annenin Ortaya Çıkardığı Korkunç Gerçek: Başkentin 'Masaj Köleleri'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ortadan kaybolduktan yaklaşık 2 ay sonra annesi tarafından Ankara'daki bir masaj salonunda bulunan 16 yaşındaki genç kızın anlattıkları kan donduran cinsten. Lise öğrencisi E.Ç., tehditle alıkonuldukları bu masaj salonlarında 14-18 yaşlarındaki çocukların nasıl uyuşturucuya alıştırıldıklarını ve fuhuşa zorlandıklarını anlattı.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre 17 Ağustos’ta evden ayrıldıktan sonra bir daha ortalarda görünmeyen 16 yaşındaki E.Ç. adlı genç kız, annesinin tüm yetkili mercilere başvurmasına rağmen bulunamadı.

Bir dedektif gibi iz sürerek, kızını 70 gün sonra Ankara'daki bir masaj salonunda bulan ve eve getiren anne, kızının masaj salonunda yaşananları anlatması üzerine soluğu savcılıkta aldı. 

E.Ç. savcılığa verdiği 3 ayrı ifadede özetle şunları anlattı:

"Buralarda çalışanların hepsi 14-18 yaşlarında çocuklardı. Beni sürekli, ‘Ailenle görüşürsen veya polisi ararsan seni ve aileni öldürürüz’ diye tehdit ediyorlardı."

"Bana ve orada çalıştırılan çocuklara, zorla şeker, mavi, kelebek, gold isimli uyuşturucu haplar veriyorlardı.”

“14-18 yaşlarında kız ve erkek çocuklarına fuhuş yaptırılıyordu. Özel müşteriler çağrılıyordu. Çoğu zengin ve bilinen müşterilerdi."

"Gece küçük kız çocuklarının çığlıklarını, ağlamalarını duyuyordum. ‘Yapacaksınız, öldürürüm’ diyerek tehdit edildiklerini de duyuyordum."

Genç kız ifadesinde, üç masaj salonunun adı ve adresiyle kendisi ve diğer çocukları batağa sürükleyen 7 kişinin ismini verdi. Savcılık bu ifadeler üzerine masaj salonlarıyla ilgili 2 ayrı soruşturma başlattı.

Bir annenin çığlığı: "Bu çocukları kurtarın"

Kızının psikolojik destek aldığını söyleyen anne Y.A. ise bu salonlarda çocukların ölümle tehdit edildiğini ve seslerini çıkaramadıklarını söyledi. 

"Ben ölümü göze alarak kızımı kurtardım" diyen anne "Diğer aileler tehditler nedeniyle ses çıkaramıyor. Türkiye’nin başkentinde bu rezalet yaşanıyor. Bu çocukları kurtarın.” dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraUyuşturucuanneşeker
Görüş Bildir