Davutoğlu: 'Suriye Halkına Karalı Bir Şekilde Destek Verilecek'

 > -

Davutoğlu: 'Suriye Halkına Karalı Bir Şekilde Destek Verilecek'

Davutoğlu: 'Suriye Halkına Karalı Bir Şekilde Destek Verilecek'

Bakan Davutoğlu: Suriye halkına karalı bir şekilde destek verilecek Suriye Halkının Dostları Grubu Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ardından bir konuşma yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, toplantıya katılan 11 ülkenin, kararlı bir şekilde Suriye halkına destek vereceğini söyledi. Davutoğlu, “Bu ülkelerin, katliamların durdurulması yönünde gösterdiği irade önemlidir.” dedi.

Suriye’de yaşanan sorunlara çözüm bulmak amacıyla İstanbul’da bir araya gelen aralarında ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin de bulunduğu 11 ülkenin dışişleri bakanları toplantının ardından konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Toplantıyı değerlendiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “2 senedir dünya kamuoyunu ilgilendiren, insanlık vicdanını zedeleyen bir konu hakkında görüşme yaptık. Yüz binlerce insanın katledildiği, evinden yurdundan edildiği bir siyasi krizi görüşmek üzere bir araya geldik.” dedi.

Toplantıya katılan 11 ülkenin kararlı bir şekilde Suriye halkına destek verdiğini belirten Davutoğlu, “Önemli olan bu ülkelerin, Suriye Ulusal Koalisyonu’na destek vermesi. Katliamların durdurulması yönünde her türlü çalışmayı yapmak üzere siyasi irade göstermesi önemli. Bu yardımların mahiyeti şartlara göre değerlendirilecektir. Buradan çok güçlü bir çağrı yapılmaktadır. Umarım bu çağrı başta Şam olmak üzere bütün dünyada karşılığını bulur. “ şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriİstanbulSuriye
Görüş Bildir