Davutoğlu O İki Ülkeyi İşaret Etti

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Davutoğlu O İki Ülkeyi İşaret Etti

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, İngiltere ve Fransa başta olmak üzere bazı ülkelerin Türkiye'nin güç birikiminden rahatsız olduğunu vurguladı ve "Son olaylarda dış güçlerin de etkisi var. Dershane olayı da bahane edildi" dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğluoperasyonu ile başlayan sürece ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Davutoğlu, "Türkiye'nin güç birikiminden rahatsız oldular. Devletin ele geçirilmesine müsaade etmeyiz. Sağımıza solumuza şüphe ile bakmaya başladık" dedi.

Avrupa ülkelerinin TBMM Dostluk Grubu başkanları ile önceki gün sabah kahvaltısında bir araya geldi. Soruları yanıtlayan Davutoğlu'nun mesajları şöyle:

OKULLARA DESTEK VERDİK Biz yurtdışındaki Türk okullarına her gittiğimiz yerde ziyarette bulunduk. İlk zamanlar büyükelçiler buralara 'cemaat' okulları diyordu, sonra 'Fethullah Gülen'in okulları dediler. Şimdi ise 'okullarımız' diyorlar. Biz bu okullara çok destek olduk. Yanlış algıları değiştirdik.

TEDBİRLİYİZ, ATLATACAĞIZ AK Parti, zamanolacak. Gerekli önlemleri alacağız. Tedbirliyiz. Biz bu sıkıntıyı da atlatacağız.

GÜVENEMİYORUZ : Öyle bir hale geldik artık kime güveneceğimizi anlayamıyoruz. Sağımıza solumuza şüphe ile bakmaya başladık.

DEVLET GELENEĞİMİZ VAR Bizim bir devlet geleneğimiz var. Osmanlı'da da bu böyleydi. Devlet için evlatlar bile feda edildi. Bugün de devlete zarar verecek bir yapıyı kabul etmemiz mümkün değil. Devletin ele geçirilmesine müsaade etmeyiz.

TIR'DA ISRAR ETTİLER Türkmenlere büyük baskı var. Çok zor durumdalar. Biz onlara yardım etmek zorundayız. Yalnız kaldılar, sıkıştılar. Türkmenlere yardım götüren TIR'la ilgili arama olayı olduğunda başbakanlıktan ilgili savcı arandı ve konunun Başbakanın bilgisi dahiline olduğu söylendi ama buna rağmen kararına ısrar etti.

Milliyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluDershaneFethullah GülenFransaİngiltereTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir