'Esad Neden İsrail’e Çakıl Taşı Bile Atmıyor?'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Davutoğlu: 'Esad Çakıl Taşı Bile Atmıyor'

Davutoğlu: 'Esad Çakıl Taşı Bile Atmıyor'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Esad Neden İsrail’e Çakıl Taşı Bile Atmıyor?

İsrail’in Suriye’ye düzenlediği hava saldırısının ardından Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Şam rejimini eleştirdi.

Niye İsrail uçakları Esad’ın sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor? Suriye, saldırıya uğrayan ülke ne tepki verirse, o tepkiyi vermeli, onu yapmalı.”

İSRAİL savaş uçaklarının geçen çarşamba sabaha karşı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın sarayına 6.5 km mesafedeki Cemraya’da bulunan “Bilimsel Araştırma Merkezi” yakınlarında sürpriz bir saldırı düzenlediği bildirilmişti. Lübnan’daki Hizbullah’a gelişmiş silahlar taşıyan bir konvoyun vurulduğu yönünde iddialar uluslararası medyada yer almıştı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı ve şunları söyledi:

TEPKİSİZ KALMAYIZ

“Mahiyeti henüz bilmiyoruz. Ama biz İsrail’in hiçbir Müslüman ülkeye yaptığı operasyona kayıtsız ve tepkisiz kalmayız. Kendi masum sivil halkına karşı 22 aydır havadan uçaklarla, karadan tankla ve topla saldıran Suriye ordusu, niye İsrail’in bu operasyonuna karşılık vermedi? Niye İsrail uçakları, Esad’ın sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor? Halep’e SCUD (füzesi) atma emrini veren Esad, İsrail’e neden birşey yapmıyor?”

GİZLİ ANLAŞMA MI VAR?

“İsrail ile Esad arasında bir gizli anlaşma mı var? Suriye ordusu niçin kuruldu? Ülkesini, halkını bu tür ve benzeri saldırılara karşı korumak, Suriye toprağını, hava sahasını korumak için mi, yoksa tankıyla, topuyla, uçağıyla kendi halkını yok etmek için mi var? Esad yönetimi sadece istismar ediyor. Savunmasız kadınlara çocuklara karşı kullandığın gücü, şimdi kurulduğu günden beri düşman gördüğün İsrail’e karşı neden kullanmıyorsun?”

Metehan Demir - Ankara / Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAnkaraBeşer EsadHizbullahİsrailLübnanSavaşSuriye
Görüş Bildir