Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Dokunulmazlıklar Konusunda Süreci Derhal Başlatma Talimatı Verdim'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Davutoğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması çalışmalarına ilişkin, 'Karar verdiğimiz, söz verdiğimiz hiçbir konuda geri adım atmadık. Bu konuda da süreci derhal başlatma talimatını arkadaşlara verdim.' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç ile Çankaya Köşkü'nde basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu, şunları söyledi:

'CHP önce ne yapacağını bilemedi, sonra karşı teklif gibi bazı teklifler getirdi. Son olarak ifadelerinden anlaşılıyor ki bu meydan okumanın karşısında, olumlu bir cevap verecek cesaretleri, yürekleri, temiz vicdanları yok. Böyle olduğu anlaşılıyor. Şimdi bize düşen ve derhal yapacağımız husus, bu çerçevede anayasa değişikliği, geçici anayasa maddesi de içinde olmak üzere, yaparak süreci başlatmak. Biz karar verdiğimiz, söz verdiğimiz hiçbir konuda geri adım atmadık. Bu konuda da süreci derhal başlatma talimatını arkadaşlara verdim.

Vatandaşlıktan çıkarılma: 'Şu an gündemimizde yok ama değerlendiririz'

Vatandaşlıktan çıkarılma: 'Şu an gündemimizde yok ama değerlendiririz'

Davutoğlu şöyle devam etti:

Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Anayasal çerçevede yasama yürütme ve yargının yetkileri bellidir. Yargı yasama yürütmeden ayrı çalışmalarını yürütmektedir.Bütün diğer görüşler şahsi görüşler olarak zikredilir.

AK partinin görüşü açıktır. Eğer bir kişi bir ülkede otobüs duraklarında patlatarak intihar saldırılarında bulunuyorsa zaten o ülkeyle manevi bağı kopmuş demektir.Hukuki bağının kopması için de 2009’da çıkan yasa kimlerin vatandaşlıktan çıkarılacağı belli. Şu anda hükümet olarak böyle bir çalışma gündemimizde yok ama değerlendiririz. Bunun çerçevesini terörle mücadele bağlamında her zaman yaparız.

İsrail ile görüşmeler: 'Temel ilkelerimiz belli'

İsrail ile görüşmeler: 'Temel ilkelerimiz belli'

İsrail ile görüşmeler bir zamandır sürüyordu. En başından itibaren temel ilkelerimiz belli. Eğer taleplerimiz karşılanırsa zaten ondan sonra atılacak adımlar bellidir. Ortak bir zeminde seyretmekte olduğunu söyleyebilirim.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
11
5
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?