Görüş Bildir

Davutoğlu: 'Demirtaş Yalan Söylüyor'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Ahymet Davutoğlu, PKK saldırısıyla ilgili HDP Eşbaşkanı Demirtaş'ın iddialarına 'Kendisi yalan söylüyor. Tam bir bukalemun mantığında.' diyerek yanıt verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ağrı'da yaşanan PKK saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın '15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8'i yaralıydı.' iddiasına 'Sayın Demirtaş, yalan söylüyor. Kendisi tam bir bukalemun mantığında.' diyerek yanıt verdi.

PAPA'YA CEVAP VERDİ

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

'Dini liderlerden bizim beklentimiz, barış çağrısında bulunmalarıdır. Gönülleri kapalı olanlara arşivleri açmak bir fayda getirmiyor. Papa Türkiye geldiklerinde bize zikrettikleri görüşlerine sahip çıkar ve son takındığı tutumu tekrar gözden geçirir.

DEMİRTAŞ'A YANIT

Sayın Demirtaş yalan söylüyor. Gerçekleri satırıyor. Son derece provakatif . Doğubeyazıt'ın Kule mezrasında benzer bir çalışma yapılmış. O bölgedeki vatandaşlarımız baskı altına alınmak istenmiştir. Seçimlerde şu ya da bu yönde bir baskı oluşmaması için gerekli çalışma yapılmıştır. Demirtaş bölgede uygulamak istedikleri baskıyı örtbas etmeye çalışıyor.

'BUKALEMUN MANTIĞI'

Kimse barış güvercini rolü oynamasın. Demirtaş ve HDP bir tercih yapmak zorundadır. Kadıköy meydanında barışçıl bir söylem tutturup Doğubeyazıt'ta bölücü terör örgütü savunucusu olmaz. Kendisi tam bir bukalemun mantığında.'

DEMİRTAŞ KADIKÖY'DE NE DEMİŞTİ?

Demirtaş bugün Kadıköy'de yaptığı konuşmada dün Doğubeyazıt'ta yaşanan çatışma ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atmış ve şunları söylemişti:

'Dün Ağrı'da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı ve orada mümkün olduğunca fazla cenaze çıkarmaya çalıştılar. 15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8'i yaralıydı yaralı. Yaralı askerleri çatışma bölgesinde bırakıp geri çekildiler. Neden? Orada o askerler yaşamını yitirsin ve ülkede AKP'nin oyları tavan yapsın diye. Ne oldu peki? HDP'li arkadaşlarımız çatışma bölgesine giderek HDP'li yönetici arkadaşlarımız yaralı askerleri oradan alıp çıkartarak, kendi elleriyle alıp çıkarttılar.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Melih Ertaş

Ahmet dediyse doğrudur :))) bizde yedik çok komiksiniz lan. Askerliği şehit olmaları için orada bırakıp amaçlarına ulaşamayınca yalanlama politikası

bootstrap will

Burdan çıkartmamız gereken senin doğru söylediğinse işimiz var.