Görüş Bildir

Davutoğlu: 'Bizi Kimse Korkutamaz'

Anasayfa > Gündem

Bingöl'de konuşan Başbakan Davutoğlu, 'Şimdi tehdit ediyorlarmış, 'Daha önce Cizre'de, Sur'da, Silopi'de bu terörü başlattık', bahar gelince kuzeye, Bingöl'e, Van'a ve diğer illerimize yayacaklarmış. Baharında da yazında da, kışında da güzünde de ülkenin her yerinde olacağız. Bizi kimse korkutamaz' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl'de yeni kapalı spor salonunda toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Meclis'teki bütçe görüşmeleriyle ilgili, 'Bakın dün hiç birbirlerine laf etmediler. Tek parti zihniyetine sahip CHP, diğerlerine laf etmedi. Bu ülkenin doğusunda, güneydoğusunda gelip selam veremeyen MHP, diğerlerine laf etmedi. HDP, terör örgütünün sözcüsü olan o parti, diğerlerine laf edemedi. Hep beraber bize saldırdılar. Hodri meydan, kim çıkarsa çıksın karşımıza, ister tek başına, ister hepsi birlikte, biz buradayız. Türkiye'deyiz, doğudayız, batıdayız, kuzeydeyiz, güneydeyiz, her bir ilimizdeyiz ve her yerde, her meydan okumaya karşı da dimdik ayaktayız. Çünkü Türkmen yiğitler de bizimle, Zaza yiğitler de bizimle, Kürt yiğitler de bizimle' dedi.

Başbakan Davutoğlu, 'Terörden medet umanlar, elini tetikten çekmeyenler hiç iflah olmayacaklar. Şimdi tehdit ediyorlarmış, 'daha önce Cizre'de, Sur'da, Silopi'de bu terörü başlattık', bahar gelince kuzeye, Bingöl'e, Van'a ve diğer illerimize yayacaklarmış. İşte buradan diyorum, baharında da yazında da kışında da güzünde de ülkenin her yerinde varız, her yerinde olacağız. Bizi kimse korkutamaz'  diye konuştu.

'Çözüm Süreci'nin durmasının tek sorumlusu...'

Davutoğlu, bölücü terör örgütünün barış ve huzur ortamı yerine, halkını ateşe veren Esad rejimi ile işbirliği halinde, kanlı bir etnik ve mezhebi çatışmanın tarafı olmayı tercih ettiğini belirterek, 'Türkiye'nin, bölgenin huzura kastettiler. Huzura kasteden güçlerin taşeronu, piyonu haline geldiler. Bugün Çözüm Süreci'nin durmasının tek sorumlusu, silahların gölgesine saklanmaktan vazgeçmeyenlerdir. 2013 martında 'silahları terk edeceğiz' sözünü verdikten sonra 2014'te, 2015'te ve şimdi 2016'da şehirlerimizi, ilçelerimizi silah deposu haline getirmeye çalışanlar, işte Çözüm Süreci'ni durduranlar da bitirenler de onlardır. Bütün vebal, onların omuzlarındadır' dedi.  

'Refandumda çok daha büyük bir oranla 'evet' diyeceğinizi biliyorum'

Başbakan Davutoğlu, daha önce yapılan halk oylamasına Bingöl'ün yüzde 95,8 ile muazzam bir destek verdiğini belirterek, 'İnşallah anayasamızı Ankara'da, sizlerin de onayıyla yaptıktan sonra, referandumda çok daha büyük bir oranla 'evet' diyeceğinizi biliyorum' dedi. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
10
2
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Rim

Karanlıktan koykmuyom

selin ksc

Biri şunu korkutsun.

Ali Karabulut

O yüzden abinizin koruma ordusu var