Davutoğlu,Biden ve Kerry ile ''Saldırı''yı Görüştü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Davutoğlu,Biden ve Kerry ile ''Saldırı''yı Görüştü

Davutoğlu,Biden ve Kerry ile ''Saldırı''yı Görüştü

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Münih'te ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'le, telefonla da Dışişleri Bakanı John Kerry ile Ankara'daki büyükelçilik saldırısını görüştü.

MÜNİH

Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu, 49. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı için bulunduğu Münih'te ikili temaslarda bulunuyor.

Münih Güvenlik Konferansı vesilesiyle Bavyera Başbakanı tarafından dün akşam verilen yemekte ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yan yana oturan Davutoğlu'nun, Biden ile ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik terörist saldırı ile ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeleri ele aldığı ifade edildi.

Davutoğlu'nun ayrıca ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonla görüştüğü, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdiği öğrenildi. Davutoğlu'nun görüşmede, ABD ile teröre karşı tam bir dayanışma içinde olunduğunu ve bundan sonra da yakın işbirliğinin devam edeceğini vurguladığı belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin de olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdiği ve Türk makamlarına gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ettiği kaydedildi.

Kerry'yi yeni görevinden dolayı tebrik eden Ahmet Davutoğlu'nun ortak gündemin yoğun olduğunu ve gelecek dönemde kendisiyle yakın bir çalışma ilişkisi içinde olmak istediğini vurguladığı belirtildi.

İki Bakanın en kısa zamanda Türkiye'de veya ABD'de bir araya gelme konusunda mutabık kaldığı açıklandı. Yarım saati aşkın süren görüşmede ayrıca Suriye ve Irak'taki durumunda ele alındığı, Kerry'nin yeni görevinde görüştüğü ilk Dışişleri Bakanının Davutoğlu olduğu ifade edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBavyeraIrakSuriye
Görüş Bildir