Davutoğlu: 'Aileniz Eş Bulamazsa Bize Başvuracaksınız'

 > 
7.8bPAYLAŞIM

Başbakan Davutoğlu, Urfa mitinginde gençlere seslendi: Eş lâzım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız.

Şanlıurfa'da seçim mitingi yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının bir kısmını gençlere ayırdı. Gençlere, "iş, aş ve eş" vaadinde bulunan Davutoğlu şunları söyledi:

"Artık Türkiye Cumhuriyeti devleti her gencin elinden tutacak. Türk, Kürt, Arap çocukları hepsi birden Türkiye'nin kalkınmasına, bu al bayrağın yücelmesine katkıda bulunacak. İlk kez iş bulan gençlerimize maaşını bir yıl devlet verecek. İşverenlere teşvik bu. Şimdi işiniz, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı? Eş kaldı eş. Biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını ama aynı zamanda iş güç sahibi olmasını da istiyoruz. Eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız."

"Ama bir şey daha yapacağız, ister kız ister erkek, 'çeyiz hesabı' açtırdığı zaman bir anne baba çocukları evlendirmek için bu hesapta biriktirilen paranın yüzde 20'si kadar da devlet evlenme yardımı yapacak. 100 bin lira mı biriktirdi, devlet 20 bin lira daha koyacak 120 bin lira olacak. Böyle devlet sevilmez mi? Böyle devletin vatandaşı olmak gurur vermez mi?"

"İşiniz, aşınız, eşiniz var bir de başımızı sokacak evimiz olsun dediniz. Konut hesabı açtırdığınızda yüzde 25 peşinat biriktirdiğinizde devlet onun da yüzde 15 ini size katkı olarak verecek. Sizi namerde muhtaç etmediğimizi gibi annenize babanıza dahi muhtaç etmeden, onların birikimlerine dokundurtmadan sizi iş, güç, eş, ev sahibi yapacağız."

Kaynak: Al Jazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir