CHP'lilerin Giremediği Kampa İzin

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Suriye Zirvesi

Suriye Zirvesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD ziyareti öncesi, Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu açıklamasında, zirve öncesi zirvede görüşülecek konular hakkında bilgi verdi.

Davutoğlu, "BM Güvenlik Konseyi üyeleri ile Suriye yönetiminin Suriyeli mülteciler konusunda takındığı tutum ele alınacak. Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmelerinin temin edilmesi konusunda yaklaşımımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Suriyedeki reform sürecinin biran evvel sonuçlanmasını ümit ediyoruz. "dedi.

APAYDIN KAMPI

Hatay'daki kamplar konusunun sorulması üzerine, " Bu konu siyasi mülahaza üstünde tutulmalı. Kamplarda herhangi bir asayiş sorunu yaşanmıyor. Hükümetimizin, Meclis denetimini kapatmaya çalışıyor gibi hava yaratılmaya çalışıyor. Bu yanlıştır. Bir grup milletvekilinin söylentilere dayalı açıklama yapması hassas durum mevcutken sakıncalıdır. TBMM, İnsan Hakları İnceleme Komisyonu kamplarla ilgili her türlü incelemeyi yapabilecektir. "

Davutoğlu, "TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleri, Apaydın da dahil ne zaman isterlerse Suriye kamplarına girişleri sağlanabilir" dedi.

Davutoğlu, TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyelerinin Hatay'da Suriyeli askerlerin kaldığı Apaydın Kampı'na girişlerinin sağlanabileceğini açıkladı.

Türkiye'ye sığınan Suriyeli askerlerin barındığı Hatay'daki Apaydın kampı daha önce CHP'li vekillerin kampa alınmamasıyla gündeme gelmişti.

Haberin Tamamı İçin:

CHP'lilerin Giremediği Kampa İzin

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Suriyeli askerlerin kaldığı Apaydın Kampı'na giriş için bugün Dışişleri Bakanlığına başvuracağını belirterek, "Biz başbakanımızla da istişare ederek bu talebi olumlu karşıladık. TBMM'nin ilgili komisyonu ve sorumluluk içinde davranacağına inandığımız bütün o komisyon üyelerinin Apaydın Kampı dahil her yere ulaşımları sağlanabilir" dedi.

Davutoğlu, BM Güvenlik Konseyi'nin Suriyeli mültecilerle ilgili toplantısına katılmak üzere Ankara'dan hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBirleşmiş MilletlerCumhuriyet Halk PartisiHataySuriyeTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir