Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Davranışlarına Göre Sen Kaç Yaşındasın?

47bPAYLAŞIM

Senin biyolojik yaşın değil; manevi yaşını belirliyoruz burada. Bunu da öğrenmenin tek yolu var!

1. Öncelikle, senin için hangisinin daha önemli olduğunu belirleyelim!

Başarı
İşler Güçler
İnsan İlişkileri
Sağlık
Güzellik
Hiçbiri

2. Yerde cüzdan buldun, ne yaparsın?

Alırım
Yetkili bir kişiye veririm

3. Pekii, ne sıklıkla yalan söylüyorsun?

4. "Ne ekersen onu biçersin" sözüne inanıyor musun peki?

Hayır
Evet

5. Ben Cumhurbaşkanı olsam...

Çevre için çalışırdım
Yurtta barış, dünyada barış için çalışırdım
Diktatör olurdum

6. Şunlardan hangisini seçiyorsun?

İlişki
Kariyer

7. Peki ya, bunlardan hangisini okumayı seversin?

Gazete
Ansiklopedi / Akademik
Roman
Dergi

8. Bir doğum günü pastası seç!

9. Ve son: Şunlardan hangisi sana daha çekici geliyor?

Sen 98 yaşındasın!

Bu düna bir oyunsa sende jeton çok, yani artık gerçekten düzenini tam anlamıyla oturtmuşsun: Bu hayatla ilgili bilmediğin şey yok denecek kadar az  Bugüne kadar hayattaki her şeyi de tecrübe etmiş, bir şekilde her şeyi yaşamış görmüşsün; o yüzden seni şaşırtan bir şey yok neredeyse. Ailen senin hayatındaki her şeyden çok daha önemli ayrıca. Sevdiklerine o kadar bağlısın ki, onlara sahip olduğun için çok şanslı olduğunu biliyorsun. Sevgi senin hayat felsefen. Bize de dağıt biraz sonsuz sevginden. Ver o mübarek elini öpelim :)

Sen 75 yaşındasın!

Sen gerçekten 75 yaşında gibi hareket ediyorsun. Yaşanması gereken her şeyi yaşamış ve artık hayatını bir rutine bağlamışsın. Bu rutini devam ettirmek için de elinden gelen her şeyi yapıyorsun. Hayatı her şeyiyle seviyorsun ayrıca. Karşılaştığın tüm zorlukların üstesinden ustaca gelmişsin ve artık atlatamayacağın hiçbir şey kalmamış. Sağlık da senin birinci önceliğin her zaman. Kısaca ununu elemiş, eleğini de duvara çoktan asmışsın!..

Sen 50 yaşındasın!

Sen kendini çok iyi tanıyorsun gerçekten. İyi ve kötü yönlerinin tam anlamıyla farkındasın; sınırını, potansiyelini, gücünü... hepsini iyi biliyorsun. Yeni şeylere de pek açık değilsin ayrıca; çünkü bunların senin yarattığın rutini bozacağından korkuyorsun. Kariyerin de senin hayatının bir numaralı önceliği. İşin konusunda da iyinin de iyisi olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Kendi işinin tüm ince ayrıntılarını, neyin seni zirveye çıkarıp neyin tepeden düşüreceğini de çok iyi biliyorsun. Sen çok biliyorsun yaa! :)

Sen 35 yaşındasın!

Hayatında yeterince şey yaşamışsın ve artık gerçekten ne yapmak istediğine nasıl yaşamak istediğine karar vermişsin. Değişiklikleri seviyorsun; çünkü bu değişikliklerin senin büyümen, gelişmen için gerekli olduğunun farkındasın. Aslında biraz korksan da, bu değişiklikler seni heyecanlandırıyor. Ayrıca arkadaşlarını yeterince iyi tanıyacak kadar vakit geçirmişsin ve onların değerini gerçekten çok iyi biliyorsun. Dante gibi ortasında mısın hayatın tartışılır ama baya bir mesafe kat ettiğin su götürmez bir gerçek, sayın olgun insan :)

Sen 21 yaşındasın!

Senin motton şu: "Her günü son gününmüş gibi yaşa!" Geleceğini de düşünerek hareket etmen gerektiğinin farkında olsan da bunun hayallerini yaşamanı engellemesine asla izin vermiyorsun. Ayrıca tam bir uzman olmasan da her şey hakkında az çok bir bilgin var senin: Azar azar, kararında, tam tadında. Kendi hayatını kendi ellerinle çizeceğini biliyorsun ve bunu yapmaya hazırsın. Gelecek hayatında başarılar dileriz sana.

Sen 13 yaşındasın!

Her Allah'ın gün kazanılması gereken yeni bir savaş senin için. Ne olduğu önemli değil, istediğin şey uğruna bıkmadan yorulmadan sonuna kadar savaşırsın sen. Böyle bir hırs ve enerji var sende. Yeni şeyler ve değişiklikler de müthiş bir heyecan ve merak uyandırıyor sende. Her şeyi denemek, yaşamak istiyorsun. Hayata karşı müthiş bir merakla dolusun. Her yeni güne yeni bir macera gibi başlıyorsun. Kısaca kaç yaşında olursan ol, içindeki çocuk hep Benjamin Button kalacak :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-yagiz-pazar

50 DEDİ OHA DAHA DOKUZUM

hastalik-hastasi

heryer velet dolu aq bu yorumlar ney cocuk sitesi oldu burası da.

hastalik-hastasi

elli bu kadar yaşayacagımı sanmıyorum.

joelee

Son soruda oyun konsolu dersem 13,aile dersem 50,para dersem 21 oluyorum.Adamlar bir şıkla zaman makinesini bulmuşlar aq

busr_a

98 ne aq gömmeyi mi unuttular asdfgfds

Görüş Bildir