Davos'ta Korkular Ortak Çıktı

-

Davos'ta Korkular Ortak Çıktı

Davos'ta Korkular Ortak Çıktı

Dünyanın zirvesinin buluştuğu Davos'ta görüşmeler start alırken ilk gelen gözlenler katılımcıların hepsinde aynı korkuların olduğu yönünde.

THE LİRA

Dünyanın gözlerinin çevrilmiş olduğu Davos’tan ilk haberler gelmeye başladı. Dün açılışta dünyaca ünlü yıldız Charlize Theron’un AIDS konulu konuşması ile başlayan etkinlikte yeni günde katılımcılar ile yapılan değerlendirmeler korkuların ortak olduğu belli oldu.

“Dayanıklı dinamizm” konulu zirvede ilk günde birkaç noktanın öne çıktığı görülüyor. Katılımcıların özellikle gerilim yaratan konuların başında Orta Doğu geriliminin gösterirlerken sıralamada Avrupa borç krizi ve Çin’in olduğu görülüyor.

Karamsar tahminleri ile piyasaların yakın takibindeki ekonomist Nouriel Roubini’nin de aynı sıralama ile gündeme koyduğu risklere ek olarak ABD’deki kutuplaşmanın da riskler arasına sokuluyor.

Krizde en kötünün geride kalıp kalmadığının tartışıldığı zirvede konuşmacılar arasında yer alan hedge fon yöneticisi David Tepper’ın major bir olumsuzluk kalmadığı yönündeki değerlendirmesi dikkat çekti.

Harvard profesörü Kenneth Rogoff’un da bu görüşü desteklediği görülüyor. Zirvede yaptığı değerlendirmede Rogoff, önümüzdeki yılların geçen yıllar kadar kötü olmayacağını belirtti. Piyasalarda esnekliğin arttığını belirten Rogoff, hala dinamizmin sağlanmadığına dikkat çekti

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇin
Görüş Bildir