David Bowie ve Iggy Pop'un Hikayesi Film Oluyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

David Bowie ve Iggy Pop'un Hikayesi Film Oluyor

İki rock efsanesi olan David Bowie ve Iggy Pop'un arkadaşlığı "Lust for Life" filmine konu olacak

Geçen yılın sonlarından itibaren konuşulmaya başlanan biyografik "Lust for Life" filmi, rock müziğin iki ilahı, David Bowie ve Iggy Pop'un 1970'lerde Batı Berlin'de yaşadıkları sırada yaşananlara odaklanacak.

BBC'nin komedi serisi "Cuckoo"nun senaristi Robin French'in senaryosu ve "Bir Başkanın Ölümü / Death of a President" filminin yönetmeni Gabriel Range'in kadroya katıldığı "Lust for Life" İngiliz Altered Image ve Berlin temelli Egoli Tossell Film yapım şirketleri tarafından desteklenecek.

Senaryo metni biyografilere dayanacak

David Bowie ve Iggy Pop 1970'lerde Batı Berlin'de bir araya gelmiş ve işbirlikleri en yaratıcı albümlerinden bazılarını yapmalarını sağlamıştı. Iggy Pop'un "Idiot" ve "Lust for Life" ile David Bowie'nin "Low" albümlerinin yaratım sürecini de içerecek olan filmin senaryosu, eskiden müzik dergisi Mojo'nun editörlüğünü yapan Paul Trynka'nın "Starman: David Bowie" ve "Open Up and Bleed: Iggy Pop" isimli biyografilerine dayanacak.

Glam rock'ın ünlü ikilisinden izler taşıyan, Todd Haynes imzalı, 1998 tarihli "Velvet Goldmine" filminde, ikiliden esinlenen yaratılan Brian Slade ve Curt Wild karakterlerini Jonathan Rhys Meyers ve Ewan McGregor canlandırmıştı. Gabriel Range'in yönetmenliğini yapacağı yeni filmde ikiliye kimlerin hayat vereceği henüz açıklanmadı.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngilteremüzik
Görüş Bildir