Darphane İşçilerinin Ücreti 3 Bin 945 Liraya Yükselecek

 > -

Darphane İşçilerinin Ücreti 3 Bin 945 Liraya Yükselecek

Darphane İşçilerinin Ücreti 3 Bin 945 Liraya Yükselecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Toplu iş sözleşmesi sonucunda darphane işçilerinin ortalama çıplak ücretinin 2 bin 365 lira, ortalama giyinik ücretinin ise 3 bin 945 liraya yükseltileceğini belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, darphane işçilerine çağrıda bulunarak toplu iş sözleşmesi sonuçlarının ücretlerine yansıtılacağını, böylece ortalama çıplak ücretin 2 bin 365 lira, ortalama giyinik ücretin ise 3 bin 945 liraya yükseltileceğini bildirdi.

Bakan Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, kamu işçileriyle toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ederken Darphanede örgütlü Basın-İş Sendikasının

toplu iş sözleşmesi sonucunu beklemeden ve grev süresi daha dolmadan bilmedikleri nedenlerle grev kararı aldığını belirtti.

Bu kararın, işçilerin birçoğunun mağduriyetine sebep olduğuna dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

"Bilinen çevreler, bazı dedikodular ve yanlış bilgiler yayarak grevin devamını sağlama gayreti içindedir. Çalışan kardeşlerimize sesleniyorum: Toplu iş sözleşmesi sonuçları ücretlerinize yansıtılacaktır. Böylece ortalama çıplak ücret, 2 bin 365 lira ortalama giyinik ücret ise 3 bin 945 liraya yükseltilmiş olacaktır. Kayıplarınız devam etmemesi ve daha fazla mağdur olmamanız için iş başı yapmanızın doğru olacağı inancındayım."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir