Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Daha Okurken 'Bitse de Bir An Önce Denesem' Diyeceğiniz 15 Hayat Kurtarıcı Tüyo

-

Hayatınızı kolaylaştırmak bizim işimiz.

1. Bir şeyi tam olarak kavramakta zorlanıyor musunuz? Konunun uzmanıymışçasına birine izah ettiğinizi hayal edin ve anlatmaya başlayın.

Beyniniz sizi şaşırtacak ve boşlukları dolduracak. Deneyin!

2. Nevresim takımlarını katlarken diğerleriyle karışmaması için yastık kılıfının içine koyun ve öylece yerleştirin.

3. Bir süredir ülkemizde yasaklı ama yine de hatırlatalım. Ödeviniz için öğretmenleriniz "Kaynak olarak Wikipedia kullanmayın." diyorsa kolayı var. Wikipedia'nın kullandığı kaynakları kaynak olarak belirtmek.

Zaten sağlıklı olan da bu. İlgili makalenin en altına indiğinizde kaynakları bulacaksınız.

4. Akıllı telefonunuzda İnternet gerektirmeyen bir oyun oynuyorsunuz ve reklamlar canınızı mı sıkıyor? Uçak moduna geçin ve oynamaya devam edin. Reklamlar kaybolacak.

5. İlaç almanız gerekiyor ama düzeninizi bir türlü oturtamıyor musunuz? Bu işe bir bardak ayırın. Akşam dozunuzu aldığınızda bardağı ters çevirin, sabah dozunuzu aldığınızda düzeltin.

Böylece "Bu sabah/akşam ilaç almış mıydım?" diye düşünmekten kurtulursunuz.

6. Yabancı dilde konuşurken akıcılık problemi yaşıyorsanız, yalnızken kendi kendinize konuşmalar yapın. Düşüncelerinizi de o dilde yapmaya çalışın.

7. Eğer fiyatı 1000 doların üzerinde olan orta/üst kalite bir espresso makinesi satın almayacaksanız, 25-30 TL'lik bir french press diğer tüm makinelerin yaptığı işi yapar.

8. Eğer biriyle aynı görüşte değilseniz anladığınızı söyleyip geçin. Hayat her konuda herkesle tartışamayacağınız kadar kısa.

9. Belirsizliklerle dolu bir süreçteyseniz, her ihtimalin iyi taraflarını düşünün ve bunlara odaklanın. Rahatladığınız gibi, sonuç ne olursa olsun daha hazırlıklı olacaksınız.

10. Yeni bir kulaklık deniyorsanız, 'Bohemian Rhapsody'yi açın. Bu şarkıda neredeyse her aralıktan ses bulunur.

11. Odadaki sineği bir türlü yakalayamadıysanız, bir köşeye sırtınızı verin ve tam karşıdaki köşeye bakın. Sineğin yerini çabucak fark edeceksiniz.

12. Evde, işte, alışveriş merkezinde... Uzağa park etmekten çekinmeyin. Hem sağlıklı, hem de zamanınızı ve yakıtınızı boşa harcamıyorsunuz.

Ayrıca gerçekten yakına park etme ihtiyacı olan insanları engellememiş oluyorsunuz (bebekli aileler vs.)

13. Bankanız sizi arayıp bilgi talebinde bulunduysa ya da olağan dışı bir durumdan bahsettiyse "Ben sizi ararım" deyip kapatın.

14. Asla düşen bir bıçağı yakalamaya çalışmayın.

15. Birine telefonda bir resim gösterirken birazcık zoom'layıp verin. Böylece sağa sola kaydırıp diğer fotoğraflara geçmesi uzun sürer.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak-ozbek2

editör bunları zaten normal bir insan düşünebilir fazla uçmuşsun sen:)

naci-thompson

tamam.

yeliz-kocman

''Eğer biriyle aynı görüşte değilseniz anladığınızı söyleyip geçin. Hayat her konuda herkesle tartışamayacağınız kadar kısa. '' twitter da paylaşmalık söz olmuş.

kutsal-kase

15 benim isim 🤣

Görüş Bildir