Daha Çok Bilim İnsanı mısın Yoksa Sanatçı mı?

-
Abone ol

Hepimizin beyni çok farklı çalışıyor. Kimimizinki bir sanatçı gibi kimimiz bir bilim insanı gibi. Peki seninki nasıl? Hadi bakalım.

1. Öncelikle insanların en kolay adını mı yüzünü mü hatırlıyorsun?

Adını
Yüzünü

2. Televizyonda şu an hangi program yayında olsa izlersin?

Simpsons
South Park
Battlestar Galactica
Müge Anlı ile Tatlı Sert
Breaking Bad
Survivor

3. Peki ikinci kez üniversite okuma şansın olsa hangi bölümü okurdun?

Mühendislik
Tarih
İşletme
Arkeoloji
Psikoloji

4. Söyle bakalım, tarihte yaşamış hangi kişiyle tanışmak isterdin?

Nikola Tesla
Leonardo da Vinci
İbni Sina
Sigmund Freud
Kanuni Sultan Süleyman

5. Peki şu evlerden hangisinde oturmak isterdin?

6. Şimdi de çocukluğuna gidelim. Çocukken en çok hangisini severdin?

Kitap okumak
Resim yapmak
Evcilik oynamak
Futbol oynamak
Oyuncaklarla oynamak

7. Aşağıdaki görselde ilk önce hangi renk gözüne çarptı?

8. Peki arkadaşının doğum gününe giderken hangi ayakkabıyı giyersin?

9. Hobinle ilgili üyesi olduğun bir dernekte sunum yapacaksın. Hangi fontu seçersin?

Bilim insanı!

Senin beynin bilim adamlarıyla benzer çalışıyor. Mantıklı, detay odaklı, araştırmacı ve akıllısın. Meraklı ve isteklisin. Sorunlara yaklaşımın gelişi güzel değil belirli bir yöntem çerçevesinde. Bunun yanında şüphecisin de. Kesin doğruların yok. Her zaman sorgulayan, araştıran bir karakterin var. Sana kimse sana kendi doğrularını dayatamaz. Bunun için seni öncelikle ikna etmeli. :)

Sanatçı!

Senin beynin sanatçılarla benzer çalışıyor. Yaratıcı, becerikli ve duyarlısın. Her şeyden evvel yaratıcı bir zekan var. İnsanları her zaman şaşırtabiliyorsun.  Gündelik olaylara yorum yaparken bile özelliğin öne çıkıyor.  Becerikli olman gündelik yaşamını kolaylaştırıyor. Senin için hayat siyah ve beyazlardan  oluşmuyor. Birçok renk, düşünce, duyguyu hayatın her alanına yansıtabiliyorsun. :)

Hem bilim insanı hem sanatçı!

Sende sıra dışı bir beyin var. Seni tanımlamak pek kolay değil. Dışarıdan belki sana ''rahatsız, çılgın, dengesiz'' diyenler olabilir ama bunu diyenler sendeki cevherin farkında olmayanlar. Hayatı sıradan insanlar gibi yaşamıyorsun. Yaptığın işlerde her zaman bir farklılık. Yemek yapsan beste yapar gibi, araba sürsen şiir gibi sürüyorsun. Bazen çok planlı bazen spontane, bazen son derece duyarlı bazen umursamazsın. Sen çok özelsin çok, seni veren Allah'a şükürler olsun :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-karakoc2

Bilim insanı!

seer.asmr

Hem bilim insanı hem sanatçı!

eylul-ayse-daskin

sanatçı

hasan-yilmaz27

Bilim insanı! Senin beynin bilim adamlarıyla benzer çalışıyor. Mantıklı, detay odaklı, araştırmacı ve akıllısın. Meraklı ve isteklisin. Sorunlara yaklaşımın gelişi güzel değil belirli bir yöntem çerçevesinde. Bunun yanında şüphecisin de. Kesin doğruların yok. Her zaman sorgulayan, araştıran bir karakterin var. Sana kimse sana kendi doğrularını dayatamaz. Bunun için seni öncelikle ikna etmeli. :)

focus-mspgil

Bilim insanı! Senin beynin bilim adamlarıyla benzer çalışıyor. Mantıklı, detay odaklı, araştırmacı ve akıllısın. Meraklı ve isteklisin. Sorunlara yaklaşımın gelişi güzel değil belirli bir yöntem çerçevesinde. Bunun yanında şüphecisin de. Kesin doğruların yok. Her zaman sorgulayan, araştıran bir karakterin var. Sana kimse sana kendi doğrularını dayatamaz. Bunun için seni öncelikle ikna etmeli. :) Facebook ile Paylaş

Görüş Bildir