Cyberpunk 2077'nin Bizlere Gizli Bir Mesajı Var!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cyberpunk 2077'Nin Bizlere Gizli Bir Mesajı Var!

Cyberpunk 2077'Nin Bizlere Gizli Bir Mesajı Var!

Dün yayınlanan videosu ile aklımızı başımızdan alan Cyberpunk 2077 ile ilgili detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Haberimizin başlığındaki gizli mesaja birazdan geleceğiz ancak öncelikle CD Projekt Red tarafından açıklanan bilgilere yer verelim.

Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077 karanlık bir gelecekte geçiyor. Oyundaki anakent Night City 'nin ise uyuşturucu, akol ve şiddetten daha büyük bir sorunu var, psikopatlar . Evet. Çağın yeni bağımlılığı olan BrainDance kişilerin deneyimlerini dijital olarak kaydeden bir sistem. İzleyiciler BD Player adlı bir araç sayesinde sinir sistemlerine bağladıkları bu teknoloji ile deneyimleri kaydedilen insanların duyguları, kas hareketleri ve bir takım uyarıcıları kendi yaşamış gibi hissediyorlar, her şeyi onun gözünden görüyorlar.

Yeraltında ise işler daha kötü bir hal almış durumda. Normal bir insanın zihnindekileri deneyimlerken bile sorun yaşayan kişiler, seri katiller ve suçluların yaşadıklarını tatmaya başlıyor... İşte bu tür vakkalarda BrainDance insanların sinir sistemlerini ve beyinsel fonksiyonlarını bozarak onları psikopat haline getiriyor. Sonuç olarak videodan da anlayacağınız üzere bu kişiler şehre korku salmaya başlıyor.

Night City 'de artan bu olayları kontrol altına almakta zorlanan polis ise MAX-TAC (Maximum Force Tactical Division) adlı - Psycho Squad olarak da geçiyor adı - bir birim kuruyor. Kafa karıştırıcı olsa da CD Projekt Red 'in yaptığı açıklamaya göre videoda Psycho Squad 'ın yeni bir üye elde edişini izliyor olabiliriz. Yeri gelmişken videonun iki ayrı zaman dilimini gösterdiğine, ilk bölümde yakalanan suçlunun daha sonra Psycho Squad'a katıldığına ki araç içindeki sahnelerin de bunu gösterdiğine dair teoriler olduğunu belirtelim.

Gelelim gizli mesaja ... Videoya bir kare sıkıştıran yapımcılar Cyberpunk 2077 ve yeni projeleriyle ilgili bir takım bilgileri bizlerle paylaşıyor. Bu bilgilerden en önemli olanı Cyberpunk 2077'nin çıkışı için gösterilen 2015 tarihi. Evet yanlış okumadınız CD Projekt Red oyunun 2015'ten önce bizimle olmayacağını belirtiyor. Diğer bilgiye gelecek olursak yapımcıların belirttiği üzere kendilerinin tamamlanmak üzere olan yepyeni bir oyunu var ki – The Witcher 3 'e ne dersiniz? - onu da çok 'ta duyuracaklar.

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapPolisUyuşturucumüzik
Görüş Bildir