Görüş Bildir

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Maden İhalesi de Cengiz Ortaklığına Gitti

Anasayfa
 > Gündem

Elazığ’da Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi ihalesi Ensar Vakfı’nın yönetiminde bulunan Halil Bacacı’nın şirketine gitti. Bacacı'nın ortağı ise Cengiz Holding Yönetim Kurulu üyesi Şeref Cengiz...

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'nün (MTA) kısa bir süre önce Elazığ'ın Maden ilçesindeki Sağrılı Köyü yakınlarında Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervini bulması büyük heyecan yaratmıştı.

Bölgede bakırın yanı sıra altın, çinko, kobalt ve birçok maden rezervinin keşfedildiği, bunların toplam piyasa değerinin 30 milyar dolar değerinde olduğu söyleniyordu.

👇

Şirketin sahibi Kartal İmam Hatip mezunu, Ensar yöneticisi...

Şirketin sahibi Kartal İmam Hatip mezunu, Ensar yöneticisi...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın söz konusu rezerv için çıktığı ihale 21 Nisan'da sonuçlandı. 

Gazete Duvar'dan Ardıl Batmaz'ın haberine göre ihaleyi 2 milyar 205 milyon lira ile Port Madencilik Ticaret A.Ş kazandı. Port Madencilik'in yönetim kurulu başkanı Halil İbrahim Bacacı, ortağı ise Şeref Cengiz.

Bacacı, Bilal Erdoğan’ın da okulu olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu. Ensar Vakfı ve Türken Vakfı’nın yönetiminde de bulunuyor.

Şeref Cengiz de tanıdık bir isim. Cengiz Holding Yönetim Kurulu üyesi olan Şeref Cengiz, 2020 yılı Forbes listesinde Ahmet Cengiz, Mehmet Cengiz, Ekrem Cengiz’le birlikte ailenin dördüncü temsilcisi konumunda bulunuyor.

Bacacı'nın ismi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ihaleler ve FETÖ soruşturması kapsamında el konulan Sürat Kargo için yapılan ihale ile de gündeme gelmişti. 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
59
23
6
4
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Yediler koca ülkeyi doymuyorlar halen

Resho

Halen bu haberlere şaşıran varsa gelsin elimde çok güzel bir köprü var.

momster

Hiç şaşırmadım..Adamın büyük yemini var milletin a… koyacağız diye…Keser döner inşallah bir gün cingizzzz