Cumhuriyet Değerlerine Ne Kadar Hakimsin?

2.8bPAYLAŞIM

93 yıllık Cumhuriyetin değerlerine ne kadar hakimsin? Testi çöz öğren!

1. Elbette her ilkesi senin için kıymetlidir. Ama Atatürk'ün hangi ilkesi sana göre daha önemli?

2. İyi bir gelecek için öncelikle hangisinin güvence altında olması gerekir?

3. İnkılapçılık ilkesi hangi sözle en uyumludur?

Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.
Dünyayı değiştiremiyorsan, dünyanı değiştirirsin. Hepsi bu.
Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha…
Rüzgarın yönünü değiştiremediğinde, yelkenlerini rüzgara göre ayarla.
Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır.

4. Hangi Hababam Sınıfı öğretmeni çocuğunun öğretmeni olsun istersin?

Mahmut Hoca
Badi Ekrem
Semra Hoca
Zühtü Hoca
Paşa Nuri
Akil Hoca

5. Peki hangisiyle arkadaş olsan daha iyi anlaşırdın?

Jean-Jacques Rousseau
Maximilien Robespierre
Ziya Gökalp
Tevfik Fikret

6. Son olarak Cumhuriyet'in sana göre en büyük kazanımı hangisi?

Laiklik
Demokrasi
Düşünce Özgürlüğü
Kadın Hakları
Seçme ve Seçilme Hakkı

Gerçek bir Cumhuriyet çocuğusun!

Verdiğin cevaplara göre sen gerçek bir Cumhuriyet çocuğusun! Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkıyor ve her yerde savunuyorsun! Sen Atatürk ilkelerini özümsemiş, inkılapçılık ilkesi doğrultusunda değişime açık bir insansın. Fikirlerin kurşun geçirmediğini çok iyi biliyorsun. Bundan dolayı da düşüncelerini özgürce savunuyorsun. Cumhuriyetin her kazanımını sıkı sıkıya sarılmışsın!

Cumhuriyet'e değer veriyorsun!

Verdiğin cevaplara göre sen Cumhuriyet'e değer veriyorsun ve gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre Mustafa Kemal Atatürk döneminde kimsenin hayal bile edemeyeceği büyük işler başardı. Zor bir dönemde ortaya çıkarak liderlik vasfıyla topluma önderlik yaptı. Kurduğu Cumhuriyet, Anadolu'nun tarihini değiştirmekle kalmayıp toplumda önemli değişiklikler yaptı. Sen özellikle Atatürk'ün inkilapçılık ilkesine çok önem veriyorsun. Her zaman bilimin ışığında her türlü değişime açık biçimde yolunu çiziyorsun. Bu arada ''ah be keşke Atatürk şunu da yapsaymış'' dediğin konular da var. Bunları da sen yaparsın artık ;)

Gerçek bir Atatürkçüsün!

Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya sarılmışsın! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de Atatürk'ün fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Kurduğu cumhuriyet ve onun ülküsü sana ışık tutuyor. Cumhuriyet değerlerinden hiç sapmamışsın. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı  bilim temelinde şekillenmeli.  Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

Onedio testlerini Facebook'ta paylaşmayı unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tahsindogan

Atatürk milliyetçiliğ der başka bi şey demem. bu ülke nin menfaatine olan her şeye saygı duymuş bu adam. sonuna sapına kadar örnek alır aldırtırım. milliyetçilik budur. şimdi herkes merhumun üzerinden prim yapma peşinde.

sunflower

Verdiğin cevaplara göre sen Cumhuriyet'e değer veriyorsun ve gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre Mustafa Kemal Atatürk döneminde kimsenin hayal bile edemeyeceği büyük işler başardı. Zor bir dönemde ortaya çıkarak liderlik vasfıyla topluma önderlik yaptı. Kurduğu Cumhuriyet, Anadolu'nun tarihini değiştirmekle kalmayıp toplumda önemli değişiklikler yaptı. Sen özellikle Atatürk'ün inkilapçılık ilkesine çok önem veriyorsun. Her zaman bilimin ışığında her türlü değişime açık biçimde yolunu çiziyorsun. Bu arada ''ah be keşke Atatürk şunu da yapsaymış'' dediğin konular da var. Bunları da sen yaparsın artık ;)

emre-anlak

Gerçek bir Atatürkçüsün! Sonuna Kadar ATATÜRK..

canazorr

Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya sarılmışsın! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de Atatürk'ün fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Kurduğu cumhuriyet ve onun ülküsü sana ışık tutuyor. Cumhuriyet değerlerinden hiç sapmamışsın. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı bilim temelinde şekillenmeli. Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

orhan-ozturk7

Cumhuriyet'e değer veriyorsun!

Görüş Bildir