Cumhuriyet: ‘Bahsedilen İsimde Bir Muhabirimiz Olmadı, Otoparkımız da Yok'

 > -

Sosyal medyada ve hükümete yakınlığıyla bilinen bazı gazetelerde yer alan, Ankara saldırısında kullanılan aracın Güneydoğu’da serbest çalışan bir Cumhuriyet muhabirine ait olduğu ve aracın iki gün boyunca Cumhuriyet’in otoparkında kaldığı iddiasına yönelik Cumhuriyet gazetesinden yapılan açıklamada, "Bizim ne Güneydoğu’da ne herhangi başka bir yerde ve herhangi bir zamanda bahsedilen isimde bir muhabirimiz olmadı. Dahası bırakın bombalısını, benzinli araç konulacak bir otoparkımız da yok" denildi.

Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının failinin, üniversite öğrencisi S.Ç.D olduğu ve saldırıda kullanılan bomba yüklü aracın, Güneydoğu'da Cumhuriyet gazetesi adına serbest çalışan muhabir olduğu, aracın Cumhuriyet gazetesi otoparkında iki gün kaldığı iddia edilmişti.

Canlı Bomba Olduğu İddia Edilen Kadının Ailesi 'Kayıp Başvurusu' Yapmış - onedio.com
Canlı Bomba Olduğu İddia Edilen Kadının Ailesi 'Kayıp Başvurusu' Yapmış - onedio.com

Gazeteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ankara katliamının üzerinden saatler geçmeden bir yalan haber dolaşıma sokuldu:

Twitter’da dillendirilen ve yandaş medyada hemen müşteri bulan bu dedikoduya göre “Ankara’daki canlı bomba eyleminin yapıldığı araç, Güneydoğu’da serbest çalışan bir Cumhuriyet muhabirine ait”ti ve “iki gün boyunca Cumhuriyet’in otoparkında kalmış”tı.

Sosyal medyanın zehirli dolaşım gücü olmasa ve bazıları bu saçmalığı ciddiye almasa, cevap vermeye gerek duymayacaktık. Ancak mecburuz.

Bizim ne Güneydoğu’da ne herhangi başka bir yerde ve herhangi bir zamanda bahsedilen isimde bir muhabirimiz olmadı.

Dahası bırakın bombalısını, benzinli araç konulacak bir otoparkımız da yok.

Buna karşın, bu tezviratı yayanların neleri var; ona bakalım:

Gerçekleri yazmamızdan rahatsız olan bulanık operasyon merkezleri var.

Bu merkezlerde üretilip tetikçiler aracılığıyla dolaşıma sokulan zavallı planları var.

Gazetemizin tarihinde çok sık karşılaştığımız türde karalama kampanyaları, saldırı, suikast kışkırtmaları var.

Cumhuriyet, bu kör şiddet eylemini lanetlerken, o eylemle arasında bağ varmış algısı yaratmaya çalışanları da nefretle kınıyor.

Ülkenin yöneticileri ve resmi-gönüllü istihbaratçıları, gazetemizi karalamaya, yöneticilerimizi tutuklamaya, yazarlarımıza saldırmaya harcadıkları gayretin pek azını Başkent’e dek uzanan canlı bombaları bulmaya harcasa, belki bugün daha huzurlu bir ülkede yaşıyor olurduk.

Bu vesileyle Ankara saldırısında yaşamını yitirenlere rahmet, yaralılara şifa, tüm halkımıza sabır, metanet, dirayet ve birlik diliyoruz.

Cumhuriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir