Gül: 'Teröre Taviz Verilmez'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Gül: "Terörün Gündemden Çıkartılması Gerekir"

Cumhurbaşkanı Gül: "Terörün Gündemden Çıkartılması Gerekir"

Gül, Afyonkarahisar'da şehit aileleri ve işadamlarıyla akşam yemeğinde buluştu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün Türkiye gündeminden çıkartılması gerektiğini belirterek, bunun için çeşitli yolların denenebileceğini söyledi.

"Terörü bitirmek için bütün başka yollar da denenir. Bu konuda herkesin devletine de güvenmesi gerekir" diyen Gül, " Terörü Türkiye'nin gündeminden çıkartmak için de, yapılan çalışmalar, gayretler ümit ederim ki, netice verir" diye konuştu.

Gül'ün gündeminde terörle mücadele vardı ve Cumhurbaşkanı terörle mücadelede kararlılığı bir kez daha vurguladı.

Gül, “Türkiye'nin en önemli meselesi çok şehitlerimiz var, her şehidimiz sadece düştüğü yeri yakmıyor, bütün Türkiye'yi yakıyor. Gazilerimiz var. Ama insanlığa karşı suç işleyenler, birliğimize beraberliğimize tehdit olanlara karşı da şüphesiz ki mücadele etmek ve şüphesiz ki onlara pes etmemek de bizim borcumuzdur. Terörle mücadele konusunda birçok yollar vardır. Her şeyden önce silahla karşımıza çıkan, silahla hak hukuk arama peşinde olanlara karşı kesinlikle çok daha güçlü silahla çıkılır. Her devletin yapacağı iş de budur. Asla taviz de verilmez" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörün mutlaka Türkiye gündeminden çıkarılması gerektiğine de işaret ederek, terörü bitirmenin birçok yolunun bulunduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Gül: 'Teröre Taviz Verilmez'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörü bitirmek için farklı yolların denenebileceğini belirterek, "Devletinize güvenin, hiçbir şekilde teröre taviz verilmez, bunu da bilin" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyonkarahisar'da konakladığı Korel Otel'de, şehit yakınları, gaziler, kent protokolü mensupları, iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Salona girişinde şehit yakınları ve gazilerin yanına giderek selamlaşan Cumhurbaşkanı Gül, yemek öncesindeki konuşmasında, Türkiye'nin en önemli meselesinin terör olduğuna işaret ederek, şehitlerin acılarının sadece düştüğü yerleri değil tüm Türkiye'yi yaktığını söyledi.

Terörle mücadele konusunda farklı yollar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Silahla karşımıza çıkan, silahla hak hukuk arama peşinde olanlara karşı kesinlikle çok daha güçlü silahla çıkılır, her devletin yapacağı iş de budur. Ama terörü bitirmek için bütün başka yollar da denenir. Bu konuda herkesin devletine güvenmesi gerekir.

Çünkü terör örgütleri bazen başka ülkeler tarafından kullanılır. Bunu bilir veya bilmez. Ortadoğu'da olup bitenleri, bu çalkantıları görüyorsunuz. Bütün bu çalkantılar içerisinde, 'kimin eli kimin cebindedir' tabiri bazen geçerli oluyor. O bakımdan bu konuda devletinize güvenin, devletinizin sorumlularına güvenin. Hiçbir şekilde teröre taviz verilmez, bunu da bilin. Ama terörü Türkiye'nin gündeminden çıkartmak için de yapılan çalışmalar, gayretler ümit ederim ki netice verir.

Bir kez daha söylemek isterim, kimin ne yapacağı bellidir. Eğer 'kan dökülmesin, memlekete barış gelsin' diyorlarsa ki bu memleket herkesindir"

AFYONKARAHİSAR / AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAfyonŞehitTerör
Görüş Bildir