Cumhurbaşkanı Gül Silikon Vadisi Ziyaretini Anlattı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Gül, Apple'ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Gül, Apple'ı ziyaret etti

CHA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün dünyanın en değerli markası Apple'ı ziyaret etti. San Francisco gezisinin ikinci günündeki Apple ziyareti basına kapalı olarak yapıldı.

Chicago’daki NATO Zirvesi’nden sonra Silikon Vadisi’nin bulunduğu San Francisco’ya gelen Gül, dün Stanford Üniversitesi'ni ziyaret ederek bir konuşma yaptı. Twitter mesajında, "Stanford Üniversitesi Silikon Vadisi’nin ilk doğuş yeri; HP, Cisco, Google, Yahoo gibi şirketler hep bu üniversiteden çıktı." ifadelerini kullanan Gül, "Eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, şimdi burada profesör, bize üniversiteyi gezdirdi." diye devam etti.

Bu bölgeye ilk defa bir Türk cumhurbaşkanının geldiğini ifade eden Gül, "Hayatımızı değiştiren yeni teknolojilerin doğduğu yer burası." diye yazdı. "CEO Tim Cook ve diğer yöneticiler bize geniş bilgi verdi." diyen Abdullah Gül, Apple ziyaretiyle ilgili bir fotoğrafı twitter hesabından paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ayrıca, takipçilerinin kandilini tebrik etti.

Gül, bugün Silikon Vadisi'ndeki Facebook, Twitter ve Google'ı da ziyaret edecek.

Haberin Tamamı İçin:

Gül, Facebook'u Ziyaret Etti

Gül, Facebook'u Ziyaret Etti

ABD'nin California eyaletindeki teknoloji merkezi Silikon Vadisi'ndeki turuna devam eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ikinci durağı Facebook oldu.

Kurum girişinde Facebook yöneticilerinden Sherley Sandberg'in karşıladığı Cumhurbaşkanı, eşi ile Facebook logosu önünde hatıra fotoğrafı çektirdi ve "Facebook karatahtası"na isimlerini yazdı.

Haberin Tamamı İçin:

Abdullah Gül Google'ı gezdi - Politika

Abdullah Gül Google'ı gezdi - Politika

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'nin San Francisco kentinde bulunan Google merkezini ziyaret etti.

Gül, burada Google'da çalışan Türk mühendisler tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Gül'e, Google kurucuların...

Haberin Tamamı İçin:

Gül Twitter'dan Mesaj Attı

Gül Twitter'dan Mesaj Attı

Mikro-blog sitesi Twitter'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, çektirdiği fotoğrafları tweet attı.

ABD’nin San Francisco kentinde, dünya yüksek teknoloji ürünleri üreten kuruluşların konumlandığı Silikon Vadisi’nde, Google, Facebook ve Microsoft’u ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün de kendisinin de zaman zaman mesajlarını paylaştığı sosyal paylasim sitesi Twitter'in San Francisco kentindeki merkezini ziyaret etti.

Haberin Tamamı İçin:

Twitter

Twitter

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Silikon Vadi ziyaretinin son durağı Twitter oldu. Ünlü mikro-blog sitesi Twitter hesabından Gül'ün ziyareti sırasında çekilen bir fotoğrafını paylaştı, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ve ailesini ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti ve Türkçe teşekkür etti.

Haberin Tamamı İçin:

Cumhurbaşkanı Gül Silikon Vadisi Ziyaretini Anlattı

Cumhurbaşkanı Gül Silikon Vadisi Ziyaretini Anlattı

Cumhurbaşkanı Gül, TRT Haber'de yayınlanan Sosyal Medya programında Serdar Kuzuloğlu'nun konuğuydu. Programda izleyicilerden gelen soruları cevaplayan ve Silikon Vadisi gezisini değerlendiren Cumhurbaşkanı Gül, "Dünyaya şekil veren merkez burası San Francisco ve Silokon Vadisi… Aklınıza hangi ileri teknoloji şirketi geliyorsa merkezi burası. Türk gençliği bu tür işlere merak sarması gerekiyor. Aslında bu ziyaretimin amaçlarında birisi de bu. Türk gençliği bu çalışmaların içerisine girmeli. Benim asıl buraları gelmemdeki amaç bu. Bu açıdan bu ziyarete önem veriyorum." dedi.

Gül "Türkiye’de Silikon Vadisi kurulabilir mi?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Stanford Üniversitesi'nde 50’nin üzerinde Nobel kazanmış bilim adamı var. Büyük firmaların çoğu buradan çıkmış. Türkiye’de en çok konuşulan kelimeler girişimcilik, innovasyon, araştırma geliştirme. Herkes bu konular üzerine eğiliyor. Bu alanlara önem verildiği sürece Silikon vadileri olabilecektir. Bizim bilişim sektörüne ayırdığımız kaynak yüzde 1’lerin üzerine çıktı. Bu iyi bir rakam, yüzde 2’nin üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Google bir garajda başlamış hepsi bir fikrim var diyerek başlamış bu işlere."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAmerika Birleşik DevletleriAppleBilimCEODeepMindFacebookGoogleMicrosoftNATONobelSosyal MedyaTRTTwitter
Görüş Bildir