Cumhurbaşkanı Gül'den Son Dakika Kararı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Gül'den Son Dakika Kararı

Cumhurbaşkanı Gül'den Son Dakika Kararı

Başbakan'ın ABD gezisini iptal etmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Gül de İstanbul'daki bir açılışa “sağlık” gerekçesiyle katılmadı.

Abdullah Gül'ün Ankara'ya döndüğü açıklandı, ancak Tarabya'daki Köşk'te Cumhurbaşkanlığı forsunun dalgalanması kafaları karıştırdı.

Kulağındaki rahatsızlık nedeniyle uçak seyahatlerini iptal eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD'de yapılacak olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmaktan da vazgeçmişti. Gül'ün yerine New York'a gitmesi beklenen Erdoğan da birkaç saat önce seyatini iptal ettiğini duyurdu.

Karayolu ile İstanbul'a gelen Abdullah Gül, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'yı dün Tarabya Köşkü'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün de İTÜ'nün eğitim öğretim yılı açılışına katılmadı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, açılışta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızı davet ettim. Kendileri, ‘doktorların iki ay kalabalık ortamlarda bulunmaması ve sadece ikili görüşmeler yapabilecekleri yönünde uyarıları' olduğunu söyledi” şeklinde konuştu.

KENDİSİ ANKARA'DA FORSU İSTANBUL'DA

Basın mensupları bugün Cumhurbaşkanı Gül'ün Cuma namazını takip etmek için Tarabya Köşkü'ne gittiler. Tam bu saatlerde Cumhurbaşkanlığı sitesindeki “programlar” bölümünde “Ankara, Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi programı yoktur” yazısı yer alırken sitedeki “Cumhurbaşkanımız nerede” bölümünde ise harita üzerinde İstanbul'da görünüyor ve “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün programı İstanbul'da devam etmektedir” yazıyor. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ankara'da olduğu bilgisini verirken Tarabya Köşkü girişinde bulunan bayrak direklerinde iki Türk bayrağının ortasında Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu bayrak da dalgalanıyor. Teamüllere göre Cumhurbaşkanlığı forsu, Cumhurbaşkanının bulunduğu yerde asılıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanBirleşmiş Milletlerİstanbul
Görüş Bildir