Cübbeli'den 21 Aralık Açıklaması: "Ben Demiştim!"

 > -

"Ben Demiştim!"

"Ben Demiştim!"

Kamuoyunda ''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, '''ta kıyamet kopmayacağını daha önce söyledik. Benim eski konuşmalarım var. Kıyametin kopmayacağı kesindi''dedi.

Ailesi ile birlikte dün Isparta'ya gelen Ünlü, konakladığı Barida Otel'de gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Karagümrük Çetesi'' davasında tahliye edildikten sonra çok ziyaretçisinin olduğunu, bu nedenle İstanbul'dan hemen ayrılamadığını söyledi. Isparta'ya 25 yıl önce geldiğini ancak buradaki türbeleri ve velileri tam olarak ziyaret edemediğini ifade eden Ünlü, ''Onun için içimde bir ukde vardı. Esas maksadım evliyaullahın türbelerini ziyaret etmektir'' dedi.

Isparta'da Fatih Sultan Mehmet'in hocası Abdülkadir Habidi hazretleri ile diğer velilerin türbelerinin bulunduğunu dile getiren Ünlü, 28 ehli beytin mezarını da ziyaret ettiklerini kaydetti.

Isparta'dan yarın yapacağı ziyaretlerden sonra ayrılacağını aktaran Ünlü, ''Osmanlı ve Selçuklu devletlerinin şehirlerinin hepsi ilim şehridir. Isparta da bu kentlerden biridir. Isparta'da 49 medrese bulunmaktadır. Şimdi bir ilde 2 üniversite bulunuyorsa o il büyükşehir oluyor. Ama Isparta'da 49 medrese var. Isparta hak ettiği şekilde tanıtılmamış, ilgilenilmemiş. Umarım Isparta'nın bu yönü ortaya çıkar. Ben bu durumdan çok etkinlendim. Allah, tekrar gelmeyi nasip eder inşallah. Allah, Isparta'yı bugüne kadar korumuş, bundan sonra da muhafaza etsin'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cübbeli Ahmetİstanbultahliye
Görüş Bildir