Cübbeli Ahmet ile Adnan Oktar Barıştı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Cübbeli Ahmet ile Adnan Oktar Barıştı

Cübbeli Ahmet ile Adnan Oktar Barıştı

Bir dönem birbirlerine yaptıkları göndermelerle adlarından söz ettiren, sonra da açılan tazminat davaları ile anılan Adnan Oktar ile Cübbeli Ahmet Hoca barıştılar. Cübbeli Ahmet Hoca ve Adnan Oktar uzun süre atışmışlardı. Ancak, Cübbeli Ahmet Hoca’nın cezaevine düşmesinden sonra Adnan Oktar, barış elini uzattı. Cübbeli de bu barış talebini geri çevirmedi.

DAVALARI GERİ ÇEKECEK

Avukatlarını Ahmet Mahmut Ünlü’nün kaldığı Metris Cezaevi’ne gönderen Adnan Oktar, aralarında yaşanan tatsız olaylara bir son verilmesi gerektiği önerisinde bulundu. İyi niyetinin göstergesi olarak da hakkında açtığı davaları geri çekeceği bilgisini iletti.

Yapılan tekliften duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Mahmut Ünlü, Rotahaber’in edindiği bilgiye göre, “Adnan Oktar'ın ekranda veya başka ortamlarda yaptıkları ile ilgili bir şey demiyorum. Ama ehl-i sünnet aleyhine söyleyeceği şeyler olursa o konuda susmayacağı” nı söyledi.

"O BU DURUMDAYKEN KAVGAYI SÜRDÜRMEK OLMAZ"

Andan Oktar’ın bu barış elini uzatmasını yakın çevresine, “Ahmet Hoca bizim kardeşimiz. Şu anda zor durumda. O bu durumda iken bizlerin bu davaları sürdürmemiz olmazdı” dediği öğrenildi.

KAVGA NASIL ALEVLENMİŞTİ?

Bilim Araştırma Vakfı Başkanı Adnan Oktar ile Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki gerginlik iki yıl önce "mehdilik" tartışması yüzünden başlamıştı. Adnan Oktar'ı kendisini mehdi ilan etmekle suçlayan Ahmet Mahmut Ünlü sert ifadeler kullanmıştı. Bu eleştirilerin video paylaşım sitelerinde yayımlanması ile tartışma alevlenmişti. Ünlü, Adnan Oktar'a yönelik, "Deli raporu var", "Kendisini mehdi sanıyor", "100 sene de geçse mehdi olamazsın" gibi sözlerle eleştirmişti.

Buna karşılık Adnan Oktar da "Ergenekoncu sahtekar hoca" diye karşılık vermişti. Adnan Oktar ve Ahmet Mahmut Ünlü arasındaki tartışma bu gelişmelerden sonra mahkemeye taşınmıştı.

HER VİDEO İÇİN 5 BİN TL TAZMİNAT İSTEMİŞTİ

Oktar, avukatı Ceyhun Gökdoğan aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuruda bulunarak Ünlü aleyhine 4 ayrı tazminat davası açmıştı. Oktar, her video için ayrı ayrı 5 biner TL manevi tazminat talebinde bulunmuştu.

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BilimCübbeli Ahmetİstanbul
Görüş Bildir