COVID-19'un Tahmin Ettiğimizden Çok Daha Tehlikeli Sonuçlara Yol Açtığını Söyleyen Bu Paylaşım Rehavet İçindeki Bünyenizi Sarsacak!

4.7bPAYLAŞIM

Tatildi, bayramdı derken tedbiri iyice elden bıraktık ama acaba doğru mu yaptık?

Kaynak: https://twitter.com/AtillaOzmumcu/status...

Koronavirüs salgını ile mücadelemiz son sürat devam ediyor. Her ne kadar 'yeni normal' olarak tabir edilen düzene alışıyor gibi görünsek de durum pek ona işaret eder gibi değil.

Üstelik birkaç ay öncesine nazaran tedbiri elden bırakmış durumdayız, sosyal mesafe kurallarına riayet etmiyor ve hijyen kurallarını da çoğunlukla hiçe sayıyoruz. Kısacası durumun vahametini unutup maske takmaktan ve el yıkamaktan sıkılmaya başladık, tabii bu da hali hazırda zaten sıkıntılı olan süreci daha da zora sokar oldu.

Kapıldığımız bu rehavet, almadığımız tedbirler ve aklımızdan geçen her "Bana bir şey olmaz yaa!" düşüncesi, tabloyu günden güne daha kötüye götürecek ama henüz bunun farkında değiliz.

Üstüne üstlük her gün açıklanan resmi verilerin gerçekliği de bizi şüpheye düşürür oldu. Çünkü şu anki tabloda vaka sayısı binin altında olarak görünse de sağlık çalışanları ile hasta yakınlarına göre durum kesinlikle bundan çok daha kötü...

COVID-19'lu hasta yakınlarının, hastaneler ve tedavilerin son durumuyla ilgili yapmış oldukları paylaşımları görmek için şu içeriğimize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.👇

Covid-19 Hasta Yakınlarının Hastaneler ve Tedavilerle İlgili Paylaştıkları İbretlik Bilgileri Okuyunca İrkileceksiniz! - onedio.com
Covid-19 Hasta Yakınlarının Hastaneler ve Tedavilerle İlgili Paylaştıkları İbretlik Bilgileri Okuyunca İrkileceksiniz! - onedio.com

1. Bunlara ek olarak, salgının boyutları da düşündüğümüzden daha ileri seviyede olabilir. Twitter'da Atilla Özmumcu tarafından yapılan bu paylaşım, tam olarak buna işaret ediyor.

twitter.com

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

Tweette hipoksi için bahsi geçen link

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

Atıfta bulunulan makale için link.

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

Atıfta bulunulan makaleler için link1, link2, link3

13. 

twitter.com

Atıfta bulunulan makaleler için link1, link2

14. 

twitter.com

15. 

twitter.com

Atıfta bulunulan makaleler için link1, link2, link3

16. 

twitter.com

Atıfta bulunulan makale için link

Gördüğünüz gibi çizilen tablo oldukça korkutucu. Lakin konuyla ilgili bilimsel veriler eşliğinde net bir açıklama yapılana kadar gerçek olduğunu da söylememiz mümkün değil. Yine de gerçeklik payı olabileceğini düşünmek bile tüylerimizi ürpertmeye yetiyor. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yanindayim-dernegi

Doğal seleksiyonun insan yapımı versiyonu. Elemine olacağız, ve daha iyi gunlerimiz

cesur9988

Bir diş doktorunun ilgi çekmek için insanları korkutması.arkadşalar okuyun ilk duyduklarınaza inanmayın bu virüs ne size bulaşınca hayat bitmiyor ciğerlerinize zarar vermesi öyle kolay değil(içmeyin şu zıkkımı artık)ama grip gibidir bir şey değil bu virüs.bu yüzden yapabileceğiniz sağlıklı beslenin iyi uyuyun aşırı streril yaşamayın

criglernajjar

Bir diş doktoru niye ilgi çekmeye çalışsın? COVID-19 dediğin gibi dandik bir hastalıksa neden aylardır doktorlar üç buçuk atıyor o zaman? Her şeyi geçtim, adam makaleleri kaynak olarak göstermiş ki belirtmek isterim, JAMA dergisi tıbbın tanrısı niteliğinde olan bir dergidir. Yani açıklamaları yapan doktor, yerden göğe kadar haklı.

galatacimbm1905

Assad bey lütfen kendinize gelin ve cahil cahil konuşmayın. 5 yıl diş doktorluğu eğitimi alan ve tanıdığı birçok doktordan bilgi alan bir insanın Ahmet Sancaktar beyefendinin yanında esamesi(!) mi okunur? Lütfen sözlerinize dikkat edin.

emree.

Hastalığı yaymayacaklarını bilsem dikkat etmeyenler ölsün diyicem hiç umrumda olmaz .Lütfen linç etmeyin, insanların umrunda değil ya.Herkes rahatça geziyor, maskeleri düzgün takan yok.Burunları açık sözde maske takıyorlar.Hala düğün, nişan, gezme derdindeler.Ölün gidin ya.

galatacimbm1905

Millet düğün, nişan diye kafayı yemiş. Benim kuzenimin bu cuma olacaktı ancak damadın dedesi virüsten öldüğü için erteleyecekler galiba. Virüs kapmalarının nedeni de oğlanın virüs olduğunu bildiği halde Almanya'dan gelen teyzesinin bayramdan bir hafta önceki düğüne katılması ve oğlanın ailesi ile temasa geçmiş olmasıdır. Elalem geri zekalı. Eğer dedesi ölmeseydi ertelemeyecekti. Neymiş ''Konya korona kaynıyor. Tayyip yarın bir gün düğünleri iptal ederse düğün yılbaşından sonrasına kalır.''mışşş.. Bir de şu kafadalar ''Millet çarşıya pazara gidiyor, düğüne niye gelmesin? '' Allah kimseyi noksan etmesin!

kizce

altın takılmaz diye akılları çıkıyor embesillerin ondan .

galatacimbm1905

Yok. Sevişme gecikecek ondan rahatsız bizim enişte!

galatacimbm1905

Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah şu saatten sonra kimse hayatını kaybetmez.

Görüş Bildir