Çöpten Bulduğu Oyuncağı Torununa Götüren Ali Amca'nın Hüzünlü Hikayesine AHBAP'ın İyilik Eli Değdi

53bPAYLAŞIM

Bir fotoğraf size çok şey anlatabilir, bakmasını ve görmesini bilirseniz... Tıpkı Ali Amca'nın aşağıda göreceğiniz fotoğrafı gibi.

AHBAP'ı artık bilmeyen yoktur ama bilmeyenler için söyleyelim: Haluk Levent'in kurucusu olduğu ve tüm Türkiye'de örgütlenen muhteşem bir iyilik hareketi.

Hemen hemen her ilde bulunan AHBAP'ın Manisa oluşumu, yine mükemmel bir iyiliğe imza attı. Daha önce Urfa Tekneli köyünde bulunan çocuklara işte böyle yardım ulaştırmışlardı mesela.

Kemoterapi ilaçları çalınan Hüseyin Ayılmazer’ın ilaçlarını da temin ettiler. Hatta Hüseyin Bey'e kalacak yer bulana dek onu kendileri misafir ettiler.

Kışın Bitlis'deki köy okulundaki çocuklara bot ve ayakkabı yardımı da yaptılar uzak-yakın demeden.

Bu seferki hikaye ise Twitter'da Selçuk Sönmez'in paylaştığı bu fotoğrafla başladı. Bir fotoğrafa ne kadar uzun bakılırsa o kadar bakın çünkü size anlatacaklarımız var...

Paylaşılan bu fotoğraftan sonra Manisa AHBAP Ali Amca'yı buldu ve bakın neler oldu...

Ali Amca, belediyede çalışıyor ama geçirdiği bypass ameliyatı sebebiyle tüm ay çalışamıyor, dolayısıyla asgari ücretten daha az bir para geçiyor eline.

Akşamları da çay bahçesinde çalışıyor Ali Amca ve orda da kalıyor. İki kızı var, ikisi de boşanmış. Biri 10, diğeri 4 yaşında da iki torunu var. Bu fotoğraf çekilmeden bir gün önce torunu, oyuncak istediğini söylemiş ama maalesef alacak parası yokmuş. Çöpün kenarında bu ayıyı bulunca almış hemen. Oyuncak kirli ve ıslak olduğu için taşımakta zorlanmış çünkü ameliyatlı bir hasta. Yine de oyuncağı bulduğuna sevinip binmiş otobüse; otobüs parası bile yokmuş cebinde. Bu fotoğrafı sosyal medyada dolaşınca ona göstermişler; önce çok üzülmüş, gururu incinmiş, dalga geçiliyor sanmış. Sonra AHBAP kendisine ulaşınca bir gece boyunca hüngür hüngür ağlamış Ali Amca.

Torunlarına nasıl bayramlık alacağını kara kara düşünürken, AHBAP'ın yardım eliyle mutlu olmuş canım Ali Amca.

AHBAP Manisa, Ali Amca'nın kızları ve torunlarıyla birebir görüşüp ihtiyaçlarını belirlemiş tek tek. Kırtasiyeden giyeceğe kadar ne varsa temin etmeye başlamışlar. Çok güzel insanlar çıkmış bir de, Ali Amca'ya sponsor olmuşlar. Haluk Levent de Ali Amca'yı arayıp bizzat görüşmüş telefonla.

AHBAP Manisa şimdi Ali Amca gibi diğer yardıma ihtiyaç duyan insanlara el uzatıyor. Hiçbir karşılık, hiçbir çıkar beklemeden. Sadece ve sadece iyilik için!

"Tekerlekli sandalye tesliminden kütüphane kurmaya, gıda yardımından sanata, eğitimden çevre olaylarına ve sokaktaki ahbaplarımızı beslemeye kadar her olaya koşuyoruz. Hatta Çanakkale AHBAP'ın üstlendiği, ayağında tümör olan eşşek için tedavilerin karşılanmasını bile... Kim olduğu, nereli olduğu, neye inandığı vs bizim için asla belirleyici kriter değil. Sadece ihtiyacının olması bizi harekete geçirir."

O kadar güzelsiniz ki AHBAP ailesi, umutları yeşertiyor, iyilik tohumları atıyorsunuz her yere! İyi ki varsınız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karahan-turkyilmaz

Haluk Levent gerçek ve örnek bir sanatçı ve kişilik hani pavyondan çıkma şarkıcılara da şimdilerde sanatçı diyorlar ya hani o kelimenin içini de boşaltıyorlar ya neyse bazı şarkıcılar parayı mezara bazıları insanlara harcar, onların şarkısı kazınır hafızalara sizleri seviyoruz Haluk Levent ve iyi insanlar.

devemavisi

Dünyada hala iyi insanlar var.

aptalasik

Demekki ülkemizde azda olsa iyilik ve yardımseverlik yaşıyormuş. İyiki varsın AHBAP :) Benim üzüldüğüm nokta ise bu haberi beğenmeyen 7 ve kızgın emojisi atan 4 kızgın KİŞİLİKSİZ !

mansur-mest

çok yanlış çok saçma...bi adama yardım böyle mi olur ? bu nasıl bi özgürlük , hiçbirşey yapma bak geç ama du resim çekeyim prim sağlarım mantığı ile resim çek İZİNSİZ YÜZÜNÜ BUZLAMADAN... yayınla...inanın biri bana bunu yapsa cidden katil dahi olurum hukuğun cezasını vermeyi geçtim...ne haddine gizldien resim çekip yayınlamak , adam belki makinaya atacak arkadaşım verdi diyecek belki poşetleyip yeni aldım diyecek...çeken kişinin kesinlikle suratına tükürülmeli ...bir gün ne demek istediğimi anlarsınız.

busra_onderr

insanlarin gunahini alma belki prim saglamak yerine belki yardim gelir diye plânlamıştır dusun bu fotograf bugun paylaşılmasaydi o adam torunlarina bayramlik alamicakti veya okul masraflarini karşılayamayacaktı

hakan-guc

İnsanların gözüne sokarak iyilik yapmaya devam! Onların da içine iyilik kaçar belki. İyiliğin reklamını yapanlar yalandan dernek kurup zengin kadını başına getirip milyarlık yemekler verip milyarlık elbiselerle ortada dolaşanlar.

Görüş Bildir