Çocukları Öğrenemediği İçin İngilizce Dersinin Kaldırılmasını İsteyen Kıraç'a Sosyal Medyadan Tepki Yağdı!

4.4bPAYLAŞIM

Şarkıcı Kıraç, Günaydın'dan Özlem Avcı'ya verdiği röportajda okullarda okutulan İngilizce derslerinin kaldırılmasını gerektiğini savundu, sosyal medyadan tepki yağdı.

Ayrıntılara bakalım...

Yirmi yılı aşkın süredir müzik yapan ve şarkılarıyla büyük bir kitleye hitap eden Kıraç dünya ve hayatla ilgili kaygılarının olduğunu ifade ederek, çocuklarının okulda İngilizce öğrenmekte zorlandığını söyledi.

Günaydın’dan Özlem Avcı’ya konuşan Kıraç, Türkiye’de İngilizce eğitime son verilmesi gerektiğini şu sözlerle savundu: “Dünya ve hayatla ilgili kaygılarım var. Çocuklarım okulda İngilizce sıkıntısı yaşıyorlar. O dili zorla öğretmeye çalışıyorlar. Çok çalışkanlar ama İngilizce dersinde mutsuzlar. Türkiye'de İngilizce eğitime son verilmeli. Bazı anne-babalar İngilizce öğrenilmesini bir numaralı eğitim olarak görüyor. İngilizce eğitim, Türk yaşam şeklini darmaduman ediyor.”

“Ben vatanseverim. Bütün ideolojilerimizi bir tarafa bırakıp vatansever olmamız ve vatanımıza kitlenmemiz gerekiyor. Türkiye bir şekilde Amerikan hegemonyasından kurtulmalı.”

Türkiye’nin tam bağımsız bir ülke olması gerektiğinin altını çizerek Amerika’nın dünyayı bir şirket gibi yönetmeyi istediğini belirten Kıraç, vatanseverliğini de anlattı. Türkiye’nin her yönden kendine yetebilmesi gerektiğini şu sözlerle dile döktü: “Ben vatanseverim. Bütün ideolojilerimizi bir tarafa bırakıp vatansever olmamız ve vatanımıza kitlenmemiz gerekiyor. Türkiye bir şekilde Amerikan hegemonyasından kurtulmalı. Tam bağımsız bir ülke olmak zorundayız. Amerika bir şirket devleti; dünyayı şirket gibi yönetmek istiyor. Türkiye her yönden kendine yetebilir hale gelmelidir.”

Hayatın kendisini çok değiştirdiğini ifade eden Kıraç'ın İngilizce dersiyle ilgili söylediği sözlere sosyal medyadan tepki yağdı. İşte o paylaşımlar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demiry

Ulan andavallar, o adam çocuklarının öğrenememesinden söz etmiyor. Kendi çocukları üzerinden bütün çocukların aslında zor öğrendiği örneğini veriyor. Ki doğru da söylüyor. Daha Türkçe'yi doğru düzgün bilmeyen insan İngilizce öğrenmeye başlıyor ve İngilizce düşünüyor... Geçmiş olsun artık onun ana dili İngiliz dili oldu.

spect-surfer

Sen çocuğuna ana dilini düzgün öğretmezsen, sonra “okulda İngilizce öğrendi, İngilizce düşünüyor, geçmiş olsun” dersin. Anadilinin öğrenilmesinde en büyük görev anne baba ve aile bireylerine düşer. Yedi yaşında bir oğlum var, ilkokula başlayana kadar çok güzel türkçe konuşup derdini anlatabiliyordu. İlkokulda sınıf arkadaşlarıyla birlikte onlarla konuşarak, Türkçesi bozuldu. Çocuklarınızla bebekçe konuşun, hiç kitap okumayın sonra anadil güzellemesi yapın. Sonucu görüyoruz anadilini konuşamayan nesiller. Suçlu okullardaki yabancı dil eğitimi.

cristiano

Fazla Pepee izlemekten öğrenememişlerdir. Malum yenge hanımın eseri

mutsuzprenses

üfff sus be hugo

z.kaanbdk

Adına ingilizce denen bir ders var.... :/ ama tabi ne kadar ingilizce öğretiliyor orası tartışılır

ismet-cevik

Yandaş prodüksiyon şirketi arıyor galiba.

Görüş Bildir